Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszaki menedzser szak -...

Műszaki menedzser szak - Valóban két szék közé esés?

Figyelt kérdés
Hali! Továbbtanulás előtt állok, és nagyon megtetszett a műszaki menedzser szak. Közgáz suliba járok, érdekel is a gazdaság, de mindig is jó voltam matekból, fizikából, és a műszaki vonal is közel áll hozzám, ezért gondoltam, hogy ez a szak hozzám illene, de félek, hogy nem túl versenyképes végzettség. Kinek, mi a tapasztalata? Sikerült elhelyezkedni diploma után? Mennyire keresett szakma? Előre is köszi a válaszokat!

2017. febr. 21. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha amúgy is megy a matek-fizika, szerintem végezz el egy gépészmérnök szakot; utána már egy átlag üzleti képzést röhögve el tudsz végezni. Hidd el, többre mész vele. Nagyon kevés helyen keresnek kifejezetten műszaki menedzsereket, főleg Magyarországon. Az ilyen pozíciókba általában mérnököket vagy ritkább esetbe közgazdászokat raknak, és gyorstalpalóban elmondják nekik azt, amit a másik szakterületről okvetlenül tudniuk kell.

Nem azt mondom, hogy teljesen esélytelen elhelyezkedni vele, mert utána még képezheted magad, mehetsz bármerre, de én a fenti kombinációt jobban javaslom.

2017. febr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én konkrétan most tanulok műszaki menedzsernek. Bár még messze vagyok attól, hogy elhelyezkedjek :D de volt ismerősöm, aki már végzett és nagyon dicsérte a szakot. Szerintem azért is jó, mert ha akarsz menni msc-re akkor két féle irányba is tudsz menni. Egyrészt lehetsz műszaki menedzser, mehetsz tovább műszaki vonalon illetve gazdasági vonalon is. Sokan nagyon rossz véleménnyel van a szakról, pedig ez koránt sincs így. Én is közgázsuliból kerültem oda és a közgáz nagyon jó. Nekem a műszaki tárgyak kicsit nehezek, de ha te jó vagy fizikából meg matekból akkor nem lehet gondod. Ugyan azokat tanuljuk, mint egy gépész, meg egy mechatronikai mérnők, csak közben mi gazdasági tudást is kapunk. Persze a jövőt nem tudom megmondani, mert sok mindentől függ, hogy mennyire tudsz elhelyezkedni, de eddig csak jót tudok mondani a szakról ;)
2017. febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Első: Igen, szívem szerint én is mérnöknek mentem volna, de a fizika érettségihez nagyon kevés volt amit a közgáz suliban tanítottak, és így is 6 tantárgyból érettségizek (kéttan.), szóval nem mertem bevállalni egy fizika faktot.

2017. febr. 26. 20:09
 4/4 anonim válasza:
100%

Szia! Nem szoktam itt válaszolgatni, de hátha hasznos :) Én a BME-n végeztem a BSc-t belőle, és most az MSc-t is ott csinálom a szakból. Először is szerintem ez nem egy szakma, hanem egy globális menedzsment szemlélet és egy nagy "skill-tár", amit ha sikerül elsajátítanod, onnantól rengeteg pozícióba jelentkezhetsz majd pl.: marketingmenedzser, HR menedzser, projektmenedzser, termékmenedzser stb., gyakorlatilag bármilyen profilú cégnél.

Ismerősi körömből mind gyorsan találtunk jól fizető, témába vágó munkát.

Szóval szerintem abszolút megéri :)

2017. márc. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!