Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyenge Excel tudással is...

Gyenge Excel tudással is lehet sikeres az írásbeli érettségim infóból?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok, igyekszem utánajárni mi is az érettségi menete, de nem tudom pontosan mi kell az info érettségihez.

A PowerPoint jól megy, a Word közepesen, a SharePoint Webdesigner szintén jól megy. Az Access-t most kezdtük el tanulni, egyelőre nem tűnik bonyolultnak, de nem kiabálom el :D

Az Excel viszont borzalmasan nem megy. A formázásokból lett meg a kettes témazáróban, de a függvényeket nem tudom használni, nem tudom mikor melyikhez kell nyúlnom, miért.

Matek felmentett vagyok, ahelyett választom majd az infót érettségi tárgynak, de valószínűleg ezért van baj az Excel használatával is, mert a feladatot sem tudom értelmezni...

Az érdekelne, hogy ha elmegyek magántanárhoz és gyakorlok, de nem menne akkor sem az Excel, a többi pedig igen, akkor még lehet sikeres írásbelim? Szóbelin szeretném majd feljavítani egyébként az egészet, 4-es érettségi lenne a célom.

Ja és jövőre tenném le előrehozottban.

Akinek van tapasztalata, vagy bármilyen tanácsa az info érettségivel kapcsolatban azt szívesen venném :)



2017. febr. 21. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Itt a tavalyi érettségi javítókulcsa:

[link]



És itt ha legörgetsz, a ponthatárok az érettségi jegyhez:

[link]

2017. febr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! :) Én tavaly érettségiztem infóból :) A word nagyon egyszerű, arra nagyon gyűrj rá, ha nem még jól, mert sok pontot ér. Szerintem az a legtöbb pontos feladat. A gond csak annyi vele, hogy nagyon elmegy vele az idő, mert pepecselős munka és hihetetlen kis dolgok miatt veszthetsz pontot. Már ha egy szót nem teszel dőltté is levonhatnak tőled akár 3 pontot is. Nagyon oda kell figyelni. Vagy power point vagy weblap van benne. Az évek során inkább power pont volt én is arra készültem erre tavaly persze, hogy weblap volt :D a power point pedig könnyebb és nem is olyan sok idő megy el vele. a weblap már kicsit nehezebb. Nem mondom, hogy nehéz, mert olyasmi, mint a word legalább is a felülete, csak ha valamit ott elrontasz nehéz kijavítani, meg ott is nagyon figyelni kell, mikor mit csinálsz. Na igen és az excel. Az érettségin is kapsz pontot a formázásra. Nem sokat de kapsz. A min, max átlag függvények gondolom mennek. Az csak annyi ha látod a feladatban, hogy irasd ki a legkisebbet akkor min ha a legnagyobbat akkor max. A függvényvarázsló rengeteget segíthet neked. Ott azt is megtalálod, hogy egy-egy függvény mire való és, hogy kell használni. Az első feladatok mindig ilyen kis egyszerűbbek. Átalában már az utolsó feladatok szoktak kis cselesek lenni. Amikor index hol van vagy ha függvényeket kell alkalmazni vagy egymásba ágyazni. Na az már nehezebb, de azt hiszem nekem két vagy három ilyen feladat volt a végén. Ha az előttelévő könnyebbeket meg tudod csinálni akkor szerintem nem gáz, de azért a nehezebbekkel is érdemes megpróbálkoznod, mert ha kicsit rágyakorolsz arra is menni fog. És végül az adatbázis, ami majdnem olyan nehézségül (nekem) mint az excel. Viszont ha ott is figyelsz, akkor nem lesz gond. Infóból könnyű jó jegyet szerezni csak oda kell tenni magad és NAGYON KELL FIGYELNI, mert bármilyen kis apróság miatt már vonják a pontot. Na meg a szóbeli, ami kicsit húzósabb, mert olyan hülye témák vannak, de ha leülsz és megtanulod menni fog. ;)
2017. febr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1: szia, köszi :)


#2: szia, jól jött az írásod, ilyet szerettem volna elsősorban, hogy aki letette az mit mond :)

A Wordben még nem vagyok annyira magabiztos, de azt gondolom, hogy azt simán megtanulom majd. Én jobban örülnék weblapnak, számomra egyszerűbb, mint a PowerPoint de lehet azért, mert évekig szerkesztettem honlapokat :D

Egymásba ágyazni?! Tejóég :O Hát azt mondta a tanárom, hogy minden kis dolgot amit tudok csináljak meg, sok mindenre adnak pontokat.

Access-t tényleg most kezdtük, egyetlen órám volt belőle, most még könnyű, de gyanítom ez is nehezedni fog majd, mint mindegyik. A felülete viszont tetszik :)

Igen mondják, hogy egyszerű az infó, én mégis izgulok azért, de kellően készülni fogok rá. Az idei szóbeli tételek címeit láttam, hát van benne nehezebb meg könnyebb is így ránézésre. Itt már szerencse kérdése.

Mindenesetre köszönöm az összefoglalót :)

2017. febr. 27. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!