Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapesti egyetem egy vidéki...

Budapesti egyetem egy vidéki embernek?

Figyelt kérdés

Most vagyok másodikos egy gimnáziumban és úgy érzem hogy nemsokára itt az idő a pályaválasztásnak, nekem már régóta a nagy célom Budapesten, a fővárosban tanulni, rólam tudni kell hogy nagyon az ország keleti részén lakom, közel a határhoz, viszont mindenképpen úgy vagyok vele hogy csak Budapest és a kollégiumokat láttam olcsóbbnak ha például nem többen vagyunk albérletben.

A tényleges kérdésem pedig az lenne hogy tudtok nekem mondani Budapesti egyetemeket, főiskolákat? Engem a matematika és az angol nyelv érdekel leginkább, de mellé társul még a történelem is, és ezek a szempontok szerint szeretnék iskolát választani majd a közeljövőben. Esetleg a szakmákat is leírhatjátok ami nektek eszetekbe jut ezekről a tantárgyakról amiket felvetettem.



2017. febr. 24. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
felvi.hu olvasss. az összes egyetem összes szakja+ leírás ott van, ne várd hogy egyesével leírjuk neked mindet.
2017. febr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Voltam már ott nem is egyszer, de inkább tapasztalatok érdekelnének olyan emberektől akik esetleg vidéki fővárosi tanulók, kedves első!
2017. febr. 24. 15:40
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Egyértelműen a gazdasági pályát ajánlanám. A tapasztalatom az, hogy a vidékről érkezettek zöme gond nélkül végzi el a nehezebb egyetemeket/főiskolákat, míg a pestiek java pedig szenved vele és többen is hagyják ott mint a vidékiek.

Konkrét egyetemeket nem sorolnék fel, mert biztos kihagynék pár fontosat. (legfőképp, hogy műszakira járok)

2017. febr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Corvinus,BME,BGE (Esetleg ELTE Alkalmazott közgáz).

A többi pesti egyetem közgáz képzését messzire kerüld el (ZSKF és társai)

2017. febr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kollégiumokról tud valaki nyilatkozni? Pl az ELTE-nél?
2017. febr. 24. 15:55
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

első vagyok. a kérdésed azt tükrözte, hogy egyáltalán fingod nincs az egyetemekről. nem tapasztaltokról kértél hogy írjunk, hanem általánosságban a főiskolákról.


tanuld meg helyesen megfogalmazni a kérdésed és akkor talán olyan választ kapsz amit szeretnél.

2017. febr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
általánosságban minden egyetemnek vannak jobb és rosszabb kolijai.
2017. febr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
14%
Kedves első! Sose fogom megérteni hogy miért kell szegényt letámadni! Valszeg azért írta ki ezt a kérdést mert személyes tapasztalatokat akar hallani nem a felvit olvasgatni ami nem is mindig van megfelelően frissítve !!
2017. febr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

valszeg. akkor fogalmazza meg a kérdést rendesen. a "tudtok nekem mondani Budapesti egyetemeket, főiskolákat?" helyett mondjuk:

"tudnátok nekem személyes tapasztalatokat írni olyan egyetemekről, főiskolákról, ezeken belül olyan szakokról, ami matekkal, angollal, vagy törivel kapcsolatos?"


ha ő tud egy átgondolatlan, hiányos és rossz kérdést írni, én is adhatok hiányos, semmitmondó, esetleg nem kedvére való választ.

2017. febr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Oké, hülyén fogalmaztam, de szerintem a lényeg világos.
2017. febr. 24. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!