OKJ képzésért fizetnek?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm mondta, hogy ha munkaügyön munkanélkülinek bejelentem magam, és a munkaügy által hirdetett okj képzések közül választok, az nem hogy csak ingyen van, de fizetnek is érte. Egyik ismerős elvileg havi 60 ezret kapott. Ez mindenhol így van? Voltam munkaügyön bár más ügyben, és ott az ügyintézőtől is érdeklődtem, de ő nem tudott választ adni a kérdésre, mert nem ez volt a szakterülete. Újabb sort meg már nem volt kedvem kivárni, de érdekelne, hogy ez mindenhol így van e.

Előre is köszi : )



2017. febr. 27. 07:39
 1/4 anonim ***** válasza:

igen így van. bár ne számíts nagy választékra, vagy hasznos szakmákra (legalábbis itt szabolcsban nagyon csekély a választék).

Pl anyám ilyet kapott: parkgondozó :D

nem tudom máshol milyenek vannak, gondolom pl Pesten más a helyzet.

2017. febr. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem végzettségtől függ, de kérdezz rá konkrétan. Telefonálj egyet nekik. Gondolom, akinek nincs vagy elavult képzettsége van, annak jár. Én felsőfokú végzettséggel voltam egy ideig munka nélkül, semmit nem ajánlottak, semmit. Kicsit bosszankodtam is rajta, hogy azok, akik elbulizták a tanulóéveiket, most szakmák és nyelvtanfolyamok közül választhatnak, nekem meg nem tudnak kínálni még egy alap nyelvtanfolyamot se.
2017. febr. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, bocsánat, látom már jött válasz.

#1 Édesanyádnak mi az eredeti végzettsége? Vagy mitől függött, hogy őt bevonták a programba?

2017. febr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ! : )

Nekem nincs végzettségem, tovább szeretnék tanulni egyetemen. Ha itt elvégeznék valamit okj-n, az jól jönne, mert munkát könnyebben találnék, és a tandíjamat tudnám fizetni. Addig meg jó ha jön egy kis pénz. A támogatás összege kb mennyi?

Fel is hívom a munkaügyet, csak eddig nem voltam benne biztos, hogy van e ilyen, és nem akartam, hogy hülyének nézzenek ha még sincs.

Kszi mégegyszer :)

2017. febr. 27. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!