Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék bekerülni...

Hogyan tudnék bekerülni alapképzésre felsőoktatási szakképzés után?

Figyelt kérdés
Győrben a Széchenyi István Egyetemen vagyok jelenleg felsőoktatási szakképzésen a Kautz Gyula Gazdaságtudományi Karon, gazdálkodás és menedzsmentet tanulok. Jelenleg ez a 2. félévem. Mivel 4 féléves a szakképzés, szeretnék utána jelentkezni alapképzésre. A követelmény elég magas, ezért nem tudtam egyből alapképzésre jelentkezni, mivel 460 pont kell hozzá. Érettségin 356 pontot értem el. Hogyan működik ez, ha most elvégzem ezt a két évet kapok érte valami pontot? Az érettségi pontszámok számítanak majd ez után is, mikor alapképzésre jelentkezem ? Szeretnék 2 nyelvvizsgát csinálni a továbbiakban, de félek ez nem lesz elég. Szóval hogy vannak ezek a pontok? Előre is köszönöm a válaszokat!!!

2017. márc. 2. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:
92%

Nem lesz elég.

Ha ötösre záróvizsgázol, akkor kapsz 30 pluszpontot, ha még csinálsz két nyelvvizsgát, az 40 pont., ez összesen csak plusz 70 pont.


Érettségizz újra.

2017. márc. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

FSZ jeles záróvizsgáért 32, jóért 20, közepesért 10 pont jár.

Középfokú nyelvvizsgáért 28, felsőért 40 pontot kaphatsz (max. 40-et)

Ha emeltszintű érettségit teszel, és elérsz legalább 45%-ot, az 50 pontot ér.

Ennek tudatában érdemes kimatekozni, melyikkel is jársz jobban.

[link]


BTW idén 440 a gazdmen központi ponthatára.

2017. márc. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!