Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SOTE GYTK vagy SZTE GYTK bejárás?

SOTE GYTK vagy SZTE GYTK bejárás?

Figyelt kérdés

(Nem érdekel melyik nehezebb, elismertebb stb. Trollok kíméljenek :D)


Úgy hallottam Pesten nagyon sokat kell ingázni az órák között, szinte minden óra más helyen van. Szerintem nagyon lefárasztana az utazás, ez tart vissza leginkább. Közelebb van mint Szeged, ezért szívesebben mennék Pestre.

Szegeden minden közel van egymáshoz, kevésbé lenne fárasztó és több időm is lenne. Viszont hétvégenként 5 órát kéne utaznom.


Leírnátok a tapasztalataitokat? A kollégiumok és az diákélet is érdekel. Előre is köszi a válaszokat :)



2017. márc. 2. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én egyikre se járok, de mondjuk úgy, hogy hallottam mindkettőről relatív sokat, aztán, ha valamit rosszul írok, akkor is hamarabb kapsz majd választ, mert mindenki mobilizálva lesz, hogy kijavítson azok közül, akik jobban tudják.


Szóóval, szerintem mindenképpen azt jelöld meg, ami közelebb van, hacsak nem szeretsz vonatozni. Persze, arra is gondolni kell, hogy akárhova is kerülsz, nem fogsz minden héten hazajárni, bizonyos szempontokból még jobb is, ha messze vagy otthonról, mármint, így sokkal kalandosabb az egyetem meg lehet függetlenedni (én például pestiként Szegedre jelentkeztem, mert na, ha csak havi egyszer járok haza és koleszos leszek, még jobban is megérem anyagilag, mintha otthon kellene zabáltatni, és talán hat év alatt elvégzem az egyetemet). Az igaz, hogy Szeged kisebb város, a GYTK-s órák pedig javarészt egy épületben vannak, de bármelyik egyetemi tömbhöz el lehet jutni tömegközlekedéssel. GYTK-sként a lakhatás is egyszerűbb, mert külön gyógyszerész koli van, ahol majdnem mindenkit tudnak fogadni. Azt hallottam, a szegedi laborok is jobbak, de ezt kérdőjelessé teszem, mert tényleg csak hallottam.


SOTE GYTK-ról nem tudok sokat, de a hármas metró vonalán a legtöbb épület megtalálható plusz nagyobb suli, mármint kari létszámok tekintetében. Ha pedig a SOTE szimpatikus, azon nehéz lesz változtatni, max elmehetsz és megnézheted mind a kettőt, hátha változik.

2017. márc. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Én SOTÉ-ra járok, GYTK-s vagyok, Szegedről nem tudok sajnos mesélni, de SOTÉ-ról próbálkozom :D

Az igaz, hogy sok óra szétszórva van, leginkább a Corvin-Klinikák-Nagyvárad tér megallóknál kell M3-assal pár percet utazni, illetve a Petőfi híd/Budai hídfő megállónál (4/6os vonala) van az ELTE, itt szokott lenni a kémia labor, de ez is Corvintól pl. 5-6perc villamossal. Télen elég kellemetlen, és sok a gyakorlat (kb. nincs is óra, amiből ne lenne legalább másfél órás gyak., 1-2 ilyen tárgyunk van).

Diákélet elég változó, de szerintem meg lehet találni a saját társaságod. Elég rendszeresek a bulik, nem is rosszak, van, aki mindegyiken ott van, van, aki szinte egyikbe sem jár. Ha esetleg gólyatáborba elmész, még a csoportodon kívül is ismerni fogsz arcokat, ami sosem rossz:D Kolis nem vagyok, de a Hársfa szakkolit ismerem, a Király utca villamos megállónál van (ez nem 100%, de így emlékszem), elég szép, tiszta, 4+-os átlaggal lehet bekerülni, az egyetem minden karáról kb 60-70 ember van ott, ők is csinálnak közös programokat, illetve az idősebbek gyakran segítenek.

Remélem tudtam segíteni :D

2017. márc. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szegedi gyógyszerészhallgatóként én is írnék pár sort.


Az első hozzászóló elég sok mindent leírt, amit alá tudok támasztani.

- Minden óra 5 perces sétakörzetben található, a GYTK-s koli is, ami havonta csupán 9320 forintba kerül. Tényleg minden 5 percen belül elérhető, kari épület, koli, bolt, nagyáruház, templom, JATE Klub, belvárosi mozi, konditermek stb.

- Hétvégente én is 5 órát utazok, de szerintem teljesen megéri, cserébe hét közben nincs olyan nagy rohanás. Egyébként nagyon sokan jönnek Szegedre a Dunántúlról is, sőt még Győr-Moson-Sopron megyéből is, mert függetlenedni szeretnének (én is örülök, hogy elszakadtam a családtól, és nem azért mert rossz volt a viszony, csupán így hamarabb felnőhet, önállósulhat az ember, ha messzebb lakik a szüleitől).

- Szeged nagyon szép város, tiszta, szinte mindig süt a nap (nem csak úgy heccből hívják a napfény városának).

- Nincsenek csoportokra bontva a gyógyszerészhallgatók, habár nem tudom, hogy Pesten hogy van, de az előző hozzászólásból úgy jött le nekem, hogy fel vannak osztva csoportokra.

- A gyógyszertechnológiai intézet Szegeden a legfelszereltebb. Persze sok gépet nem használ egy átlag hallgató a graduális képzés során, de ha a gyógyszerkutatás felé orientálódnál, akkor olyan műszerek használatára is lehetőséged van a kutatómunkádnál, amire a többi képzőhelyen nincs. Hogy hitelt adjak mondandómnak példaként említenék egy MS és egy XRD készüléket, a többit én se nagyon ismerem, de akad bőven. Ezeket többnyire gyógyszerkutató központokban lehet megtalálni.

- Kolink a Semmelweis koli. 204 férőhelyes, 4 fős szobák vannak, az árat már említettem. Nem egy szálloda, de tökéletesen ellátja a funkcióját. Az alagsorban van konditerem, továbbá a Medica Klub és a HÖK iroda.

- Diákélet. Nálunk is változó, van aki mindig bulizik, és van aki szinte soha. De sok program van minden évben: heti rendszerességgel szote buli a JATE klubban, félévente 1-2-szer white coat buli, SZEN, SZIN, fesztivál szintű Összegyetemi Gólyatábor. Továbbá ami csak szotésokat érint: Szent-Györgyi napok, Gólyabogrács, szote gólyatábor Balatonakalin, Medikus Kupa (ez minden évben más orvosképző városban). Külön a gyógyszerészhallgatóknak pedig ott van a Patikus Táncest és az OGYT (ez utóbbi a Medikus Kupához hasonlóan minden évben más gyógyszerészképző városban van).

2017. márc. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Én csak az utazáshoz tudok hozzászólni, mert DOTÉs vagyok, de én mikor hazautazok, 4-5 órát szoktam utazni busszal (attól függ át kell-e szállnom). 2-3 hetente járok haza, de kibírható az utazás :)
2017. márc. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Mit szolnál Phenjanban a Kim Ir Szen népi orvoslástudományi intézményhez?
2017. aug. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!