Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Újságírói végzettséggel...

Újságírói végzettséggel milyen más szakmákat tudnék elérni? (az újságírón/riporteren kívül)

Figyelt kérdés

Nemsoka iratkozom be egyetemre, de még nem vagyok benne biztos hogy újságíróira vagy irodalomra menjek, irodalmon valószínű francia-angol párosítás lenne, de most jobban huzodom az újságírói felé. Csak az a gond hogy ha mégsem sikerülne elérni ezt az állást, érek-e a végzettséggel valamit? (Azon kívül persze hogy van egyetemi végzettségem ami persze előny sok helyen..)

Negatív válaszokat és kritikát mem szeretnék, ez egy szimpla kérdés..



2017. márc. 2. 20:55
 1/2 lany188 válasza:
Olyan, hogy "újságírói" nincs. Ha egyetemi képzés, akkor kommunikáció- és médiatudomány szak. Ha megszerzed a diplomát lehetsz: újságíró, kommunikátor, kommunikáció asszisztens, szóvivő, riporter, marketing szakember, PR-es, rendezvényszervező, kulturális ügyintéző, stb. Egy alap kommunikációs skill-el is rendelkezni fogsz, mindenképpen hasznos. Ui.: végzős hallgató vagyok kommunikáció szakon, 2x4 hónapig gyakornok voltam (újságíró, majd marketinges), most 4 hónapja teljes állásban dolgozom kommunikációs szakember és újságíróként. El lehet helyezkedni, ha tehetséges vagy, mert kapcsolatokat építeni, nyitott szemmel és füllel jársz és beruházol (mivel nehéz bejutni a szakra). :) Sok sikert
2017. márc. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A szakra nem nehéz bejutni, csak ha államira készülsz. :D Fizetősre minimum pont.
2017. márc. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!