Corvinuson angol nyelven indított BA képzésein van külön díj? Ha igen, de felvesznek államira, akkor ez a díj továbbra is önköltséges? Diákhitelt vehetek fel rá? Ha felvesznek, de nem tudnám ezt a díjat fizetni, át tudok jelentkezni magyar nyelvűre?

Figyelt kérdés
Alkalmazott közgazdaságra és szociológiára is jelentkeztem, mind az ELTE-n és a Corvinuson. Viszont úgy gondoltam, hogy akkor a Corvinuson már angol nyelvűre jelentkezem, magyar nyelvűre nem jelentkeztem. De azt hallottam most, mikor már nem tudok változtatni elvileg a jelentkezésemen, hogy az angol nyelvűnek külön díja van.

2017. márc. 3. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Írsz egy levelet a szak tanulmányi osztályára, és azonnal megkapod a pontos választ.
2017. márc. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Estádio de Felchút ***** válasza:

Idegennyelvi hozzájárulást kell fizetni.

Nem lesz kevés. De ez miért március 3-án jut eszedbe?

2017. márc. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megse fordult a fejemben, hogyha felvesznek államira akkor még fizetnem kell. Csak most mondta valaki, de nem tudta ő se pontosan, hogyan van.
2017. márc. 4. 17:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Van nyelvi hozzájárulás mindkét szakon, AK-n 340000 Ft/félév, szociológián 170000 Ft/félév. Ezt csak a DiákHitel 1-ből tudod fizetni, a DiákHitel 2-ből nem. A DH 1 az szabadfelhasználású, és alacsonyabb kamatozású (3,35%), míg a DH 2 az csak tandíjra felhasználható, ezért alacsonyabb a kamata is (2%). Sajnos a nyelvi hozzájárulás (ahogy a neve is mutatja) nem tandíj, ezért nem lehet az alacsonyabb kamatozásúból fizetni. Átjelentkezni pedig 2 lezárt félév után tudsz, és csak akkor hogyha teljesülnek majd az átvételi követelmények, úgyhogy ha ezekre a szakokra vesznek fel, akkor legalább 680000/340000 Ft-t kell majd fizetned.
2017. márc. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A DH 1-nek magasabb a kamata, elírtam bocsi, de gondolom rá lehet jönni :D
2017. márc. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak tandíjat lehet a diákhitel2-ből fizetni. A nyelvi kiegészítő díj az nem tandíj.


Viszont ha államis vagy, vagy leszel, akkor a diákhitel1-et fel tudod venni, max havi 50 ezret és évente 10 hónapra adják a tanulmányaid végéig (max 11 félévig), vagy előbb is megszüntetheted. Ha 1,5 milla diákhitel1-et felveszel, akár 6 milla is lehet a vége mire kifizeted, de 4,5 milla legalább lesz. Nyelvi hozzájárulási díjat néhány egyetemen kell fizetni, de nem mindegyiken. Nem minden egyetem kér az angol nyelvű oktatásáért nyelvi kiegészítő díjat. A BCE meg a BGE kér. Ez a díj a BCE-n elég sok,szerintem, a BGE-n talán csak feleannyi, mint a BCE-n. Esetleg a rangsor végére teszed az angol nyelvű képzést, és akkor nem vesznek fel oda, feltéve, hogy magyar nyelvű képzést is megjelöltél a felvételnél. Egyszer módosíthatsz sorrendet július 12-ig.

2017. márc. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!