Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőfokú szakképzésre, vagy...

Felsőfokú szakképzésre, vagy alapképzésre jelentkezzek?

Figyelt kérdés
Érettségi után OKJ-re mentem.De elhelyezkedni nem tudtam volma vele és nem is érdekelt.Szóval otthagytam.Most egy évig dolgozni fogok és jelentkezni szeretnék az egyetemre.Szóval '18 szeptemberétől oda szeretnék járni.Ezalatt össze is gyűjtöm a pénzt az alapképzésre.(360 pontom van).Kereskedelem és marketing szakot néztem ki.De alapképzés legyen,vagy fsz?Igazából soha sem voltam túl jó matekból,az érettségim is hármas lett,szóval tartok attól,hogy kibukok.Illetve az fsz 2 év ingyenes,utána meg lerövidítve befejezhetném az alapképzést

2017. márc. 9. 23:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,a főiskolai szakképzés csak kicsit ér többet, mint az OKJ. Ha munkét keresel vele, szerintem nem sokat ér. De ha azon az egyetemen akarsz utána ugyanilyen szakon tanulni,akkor beszámolnak valamennyi kreditet és talán még rövidíthető is a képzés ideje. Bár annyira én sem vagyok képben ezzel kapcsolatban. Nyilván az intézménynek az a célja, hogy oda jelentkezzenek sokan és nem hirdetik,hogy a megszerzett papír önmagában nem sokat ér. Inkább olyanokat érdemes keresni,akik már elvégeztek hasonlót és tudnak érdembeb hozzászólni.
2017. márc. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonlóak a terveim, csak 2017 szeptemberre.. én most fsz-re jelentkeztem (gazdálkodás és menedzsment). Ennek több oka is volt:

- ezen a szakon horror az államilag támogatott helynek a pontja (460-nál kezdődik kb)

- az fsz, ahogy írtad 4 félévig ingyenes, vagyis simán be lehet kerülni államis helyre

- elvégezése után 90 kreditet vihetsz tovább alapképzése (nyilván, ugyan arra a szakra csak BA képzésben). Így a 7 féléves képzés helyett csak kb 4 félévet kell járnod, ergo önköltségesen is jelentősen olcsóbb

2017. márc. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!