Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen középiskolában magántan...

Milyen középiskolában magántanulónak lenni?

Figyelt kérdés

Tizedikes lány vagyok. A történetem röviden annyi, hogy elég erősen művészlélek vagyok, ezt sem a tanárok sem a diákok nem kedvelik... sokszor kellett sulit váltanom. A mostani iskolámban hiába járok magyartagozatra (író/rendező szeretnék lenni) az összes tanár rám van szállva, mert nem vagyok jó a reáltárgyakból. Beszólogatnak nekem, direkt nehezebb dogát íratnak velem, nem veszik figyelembe a hivatalos papíromat arról, hogy tovább írhatom a matekdogákat stb...

Nagyon stresszesek a mindennapjaim, gyomirgörcsel megyek suliba. Tavaj hónapokig kényszeres szorongásom volt, amire mai napig gyógyszert szedek. Idén pedig ez a stressz ráment az asztmámra (ami egyébként is súlyos) annyira köhögöm, fuldoklom, hogy néha nem tudok kimenni a házból. Így nem tudok iskolába menni. Ha meg bemegyek a tanárok zavarnak haza, mert zavarom az órát (a matektanárom szerint szándékosan szabotálom). Az orvosaim értetlenül állnak a dologhoz, a legerősebb gyógyszereket kapom és nem használnak. A háziorvos, és a tüdőgondozó szakorvos is arra jutott, hogy a stressztől lehet, és nyugtatót akarnak felírni...

Szóval most, hogy már a 200. óra hiányzásnál tartok keresnem kéne valami megoldást. Azért érdekel a magántanulóság, mert más suli nincs a környéken meg már amúgy is sokszor váltottam tandíjas (erre csak ilyen van)művészeti iskola/waldorf/kollégium meg nem jöhet szóba mert nem tudjuk kifizetni.

Szóval nem a könnyebbik utat keresem (nem otthon heverészni akarok) és nem is idegenednék el a társadalomtól vagy ilyesmi...

A tanulással a reál tárgyakat kivéve nincs baj stabil négyes vagyok és szoktam is sokat tanulni.



2017. márc. 12. 02:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Biztosan igazad van és mnden úgy van ahogy leírtad.

Viszont ha hiányzol akkor ne csodálkozz, ha másik dogát íratnak veled. Természetesen a másik csoport mindig könnyebb. Nálunk a papíros diákok a dolgozata 35 perc amit a gyerekek 45 percig írhatnak.

A magántanulóság olyan hogy félévente csinálsz egy osztályozóvizsgát. Nálunk most félévkor az egyik ilyen diák megbukott. Szóval ez sem egy életbiztosítás.

Nem bántásból mondom, de a munkaerőpiacon nem biztos, hogy tolerálják majd a sok hiányzást.

2017. márc. 12. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!