Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Győri Széchenyi István Egyetem?

Győri Széchenyi István Egyetem?

Figyelt kérdés
Bár még van időm dönteni, nagyon gondolkodom a továbbtanuláson. Gazdasági szakra szeretnék bekerülni, a pesti Corvinus illetve Gazdasági egyetem is szóba jött már nálam. Van amiben sokkal de sokkal jobbak ezek a pesti egyetemek, mint a győri? Államilag támogatottan szeretnék bekerülni gazdálkodási és menedzsmentre vagy kereskedelem és marketingre. Előre is köszönöm a segítségeket!

2017. márc. 12. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Győrben kevesebb a gazdasági szak. Szóval nem igazán van lehetőséged szakot váltani. Míg a Corvinuson rengeteg szak van.

Persze nem az az elsődleges szempont, hogy lehet e szakot váltani :DDD De tény h ez is lehet egy szempont. Sokan felvételt nyernek turizmusra (alacsony az államis ponthatár) majd 1 év múlva átjelentkeznek gazmen államisra :D Corvinuson simán kivitelezhető. Erről tudok bővebben is mesélni.

Hova valósi vagy? Nem mindegy h kapsz e kolit vagy sem :D

Corvinuson szinte biztos h elsősként kapsz, széchenyin már bizonytalanabb a dolog.


Ma már szerintem tök mindegy h hol végzed az egyetemet a lényeg h mekkora egyéni tudást tudsz felhalmozni, ami nem feltétlen csupán az egyetemi oktatást öleli fel.

Nézd az anyagi helyzetet elsősorban, h otthon mennyire tudnának téged támogatni. Persze egyetem mellett lehet dolgozni, de nem mindenki tudja összeegyeztetni.


Úgy vélem, hogy tök mindegy h miylen gazdasági szakra mész, mert mindegyikkel el tudsz vállalni bármilyen állást, főleg ha több nyelven beszélsz. Egyedül a pénzügy-számvitel állásra mehet csak szakirányú végzett.


Sokan mondják h tök ugyanaz a corvinusos gazmen és a széchenyis gazmen, pedig nem, főleg specializációt tekintve. Győrben csak kettő van, míg a corvinuson 5 is.


Azt senki se fogja tudni neked megmondani h melyik egyetem jobb, mert mindenkinek más a fontos és olyan ember nincs aki két egyetemen ugyanazt a szakot elvégezte.


Kérdezhetsz nyugodtan bármi :D győriként corvinusra mentem :P

2017. márc. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha sikerül elérned az állami támogatott ponthatárt akkor szerintem mindenképpen megéri Corvinusra jelentkezned. Ha megengedheted magadnak anyagilag és csak fizetősre vettek fel, akkor BGE helyett inkább BME-re menj. Ha nem engedheted meg magadnak anyagilag pestet és csak fizetősre vettek fel, akkor Széchényi.
2017. márc. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Nektek! :)

Győri vagyok, Pestre csak akkor mennék, ha felvesznek államira, amire szerintem nem sok az esély. Számolgattam, hogy vajon mennyi pontom lesz, ha nagyon jó napokat fogok ki az összes érettségi napon, akkor meglehet...valószínű akkor lesz corvinus állami első helyen aztán a győri fizetősön. :)

2017. márc. 15. 08:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Gazdmen-re fizetősre, semmiképpen ne menj a BME-GTK-ra. Meg egyébként se menj a BME-GTK-ra. Elég nagy balhé volt az előző félévben a BME meg a BME-GTK között. Kettő vezető egyetem van, akik régóta gazdasági és üzleti képzéssel foglalkoznak, akiknek a legjobb a vállalati kapcsolatuk is és ahol több lehetőséged is van kettős diploma szerzésre, az a BGE és a Corvinus. A BGE-n van duális képzésre is lehetőséged, ami havonta legalább nettó 82.000 Ft "ösztöndíjat" jelent minden hónapban évi 12 hónapon keresztül. A BCE fehérvári karán is van duális képzésre lehetőséged.
2017. márc. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg érdemes több egyetemet is megjelölnöd államis esetében, mert előfordulhat, hogy a Corvinuson több lesz a felvételi ponthatár, mint a szakra előírt központi minimumponthatár. Ha csak pont a központi minimum ponthatárod lesz meg, akkor lehet, hogy az a Corvinusra nem elég, de másik gazdasági egyetemre például BGE, oda elég az államisra bekerülni, de szerintem az összes többi gazdasági egyetemre, illetve karra be tudsz vele kerülni, kis szerencsével a Corvinusra is, de oda nem biztos.
2017. márc. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!