Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehetséges, hogy valaki,...

Hogy lehetséges, hogy valaki, aki 2-es volt matekból, éppen meglett az érettségije, elvégezzen egy mérnöki kart?

Figyelt kérdés

2017. márc. 13. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Igen. Vagy ha egy befolyásos milliárdosnak a gyereke vagy, vagy ha fizetsz egy jó matektanát, rendszeresen jársz hozzá, aki elmagyarázza neked a középiskolás matekot, utána te szépen azt megjegyzed, és rátérhettek a főiskolás matekra. Azt is megtanítja, azt is megtanulod, és akkor van esélyed. Különben... (mondanám azt hogy nem sok, de valójába nincs).
2017. márc. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez nem én vagyok.Egyik ismerősöm,aki elvégezte a közlekedésmérnökit.Csak engem is mindenki óva int,hogy gazdasági egyetemre menjek 3-as matekkal.Dehát a mérnökin sokkal komolyabb a matek plusz ott a fizika is
2017. márc. 13. 16:54
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
A leírás alapján ez akár én is lehetnék. Középiskolában nagyon rossz voltam matekból, az érettségim is csak kettes lett. Viszont már általános iskolás korom óta tudtam, hogy programozó akarok lenni. Így az egyetemen mérnök informatikusnak tanultam. Első félévben kapásból megbuktam az első matek tárgyból és nagyjából elképzelhetetlennek tartottam, hogy az nekem valaha meglesz, pedig utána még négy másik matek várt rám. Aztán ahogy egyre inkább mélyedtem bele a szoftverfejlesztés világába, ráébredtem, hogy itt a matekra nagyon is szükségem lesz és eljutottam arra a szintre, hogy a szakmai fejlődésemet gátolta a matematikai hiányosságom. Innentől kezdve, hogy erre ráeszméltem, sokkal jobban ment a matek, négyesnél rosszabbat egy matek tárgyból se kaptam. Azóta már a mesterdiplomám is megvan, most fogom kezdeni a doktorit, és a munkámat ma már el nem tudnám képzelni matematika nélkül. Tehát az én esetemben pusztán arra volt szükség, hogy felismerjem a matematika fontosságát. Onnantól már élveztem is, pedig előtte utáltam. Egyébként meglátásom szerint a középiskolai teljesítmény nem igazán van összefüggésben az egyetemi teljesítménnyel.
2017. márc. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanárfüggő, motivációfüggő, testi-lelki-szellemi érettség függő stb. hogy ki-miből-hányas jegyet kap. Azért mert 2es matek érettségije van még nem kell billogot nyomni a homlokára. Ez egy állapot. Nem varázslás. Leült és megtanulta, amikor szüksége volt rá. Elég hamar ítélkezik, aki az embert a számmal azonosítja.
2017. márc. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tom Benko ***** válasza:
Máshol már elmondtam: a magyar iskolarendszer uniformizál. A kiugró képességű tanuló esetleg elunja magát, mert a tanár még mindig azon az egyszem nyomorék feladatocskán tökörészik, hogy az átlagdiák megértse, és unalmában elkezdi leszarni a tanulást. Minimális erőfeszítéssel letudja a kötelező minimumot, utána elfoglalja magát, amit a tanár aztán úgy honorál, ahogy.
2017. márc. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De ő utálta is a matekot.Nem volt kiugró képességű
2017. márc. 14. 18:17
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljes mértékben csak rajtad múlik.



Ha a sok időt beleteszel, szorgalmasan foglalkozol vele, és ezek mellé eljársz még egyetemi korrepokra (elég sok gyenge matekost egyenesbe hoztak már) akkor nem lesz gond.



Amúgy, csak a magas fizetés érdekében amúgy a mérnök kar megfontolandó.

Közhiedelemmel ellentétben nem keres mindegyik mérnök jól.


Gépész/Villamos/infós mérnökre ez igaz. (Megfelelő nyelvtudással 250-300 nettóval is kezdhetsz suli után).

Többi mérnök szak esetében a fizetés viszont lehet elég gyenge is.



Amúgy próbáld meg, ne ezen keseregj évekig, hogy: "Mi lett volna ha megpróobálom?"

(Magas szintű szorgalommal és koreppal szerintem menni fog, ha MEGFELELŐEN állsz hozzá)


Sok sikert!

2017. márc. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tom Benko ***** válasza:
@6: Ezt nem ítélheted meg. Lehet, hogy azért utálta, mert nem hagyták a saját képességei szerint haladni.
2017. márc. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ő mondta,hogy mindig utálta és szar volt belőle
2017. márc. 16. 14:45
 10/10 Tom Benko ***** válasza:
Loop: Lehet, hogy azért utálta, mert nem haladhatott úgy, ahogy a képességei megkívánták. Aztán egyetemen meg igen.
2017. márc. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!