Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középiskola vs Egyetem?...

Középiskola vs Egyetem? Pro-Contra?

Figyelt kérdés

Tudnátok írni nekem mit tartotok a középiskola és az egyetem (és az ott töltött évek) előnyeinek és hátrányainak?

Bármivel kapcsolatban, oktatás családi és szociális élet, nehézségek, könnyebbségek, saját tapasztalat és vélemény:)


Rengeteg ismerősömtől hallom, hogy lenne már egyetemista vagy visszamenne a középiskolai évekhez...



2017. márc. 14. 14:20
 1/6 anonim válasza:
Középiskolában ahhoz hogy jó tanuló legyél , minden órára tanulnod kell , viszont az egyetemen a vizsgákra kell nagyon felkészülnöd (kampánytanulásnak hívjuk mi ) ezt magad tudod eldönteni neked meylik jobb .
2017. márc. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Hányadikos vagy ?
2017. márc. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én csak jövőre érettségizem,de semmi öncélja nincsen a kérdésnek.

Csak már rengetegszer megkaptam egyetemista ismerősöktől, hogy élvezd csak a középiskolát, mert utána a másvilág egy sokkal rosszabb jön, de volt aki meg azt mondta, hogy egy megváltás lesz elkerülni onnan.

2017. márc. 14. 14:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Számomra az egyetem megváltás volt a középiskola után. Nekem sokkal kényelmesebb az egyetem adta kötetlenség, illetve az a tudat, hogy azt tanulom amit én szeretnék és nem azt amit a rendszer megkövetel. Ez rendesen meg is látszik a középiskolai és az egyetemi eredményeim közti különbségben. Például engem a történelem és irodalom azon része amit középiskolában kell oktatni, rettentően hidegen hagy, ezért mindig is rossz jegyeim voltak az ilyen tárgyakból. De egyetemen örömmel hallgattam olyan történelmi tárgyat, ami a történelem azon szegmensével foglalkozik, ami engem már sokkal inkább vonz.
2017. márc. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is jobban bejön az egyetem mint a középsuli. Tény viszont hogy jóval többet is kell tanulni..
2017. márc. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%
En az altalanost nem szerettem. Kozepiskolaban nem szerettem a tarsasagot,osztalytarsaimat,csak egy ket baratnom volt. De viszont szerettem azt amit tanultam. Egeszsegugyet tanultam,szerettem az irodalmat amit itt az irodalomtanarnom oktatott,vicces ,es jo irodalimtanarno volt,szerettem. Anatomyat,biologiat,egeszsegtan,etika,szocialpolitika,pszichologia,orvosi latin(alap,kozepfok) mind szerettem kituno is voltam,az osztalyban csak 3-an voltunk jo tanulok velem egyutt,a tobbi buta liba. Demonstraciot is szerettem abbol 4-es re vizsgaztam. 9.-Iket 34en kezdtuk,majd 10.ikre mar 28an maradtunk,11.-ikre 23-an majd ebbol csak 15en lettunk szakapolonok. Azutan csinaltam egy tanfolyamot,ket nyelvvizsgat,es most a Semmelweis Egyetem orvostudomanyi karan tanulok 3.-ik evfolyam. Foleg az orvosi latin,de en szeretem,mert mar a kozepsuliban is tanultunk orvosi latint.
2017. márc. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!