Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha olyan informatikus akarok...

Ha olyan informatikus akarok lenni, aki játékokat készít (pl. csinálnék egy Wow-hoz hasonló játékot), akkor mit tanuljak, milyenszakra menjek?

Figyelt kérdés

2017. márc. 14. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Programtervező informatikus/mérnökinformatikus.
2017. márc. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A mérnökinfó ag nem kifejezetten az iparral foglalkozik?Pl.CNC gépek
2017. márc. 14. 17:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Inkább proginfó a te szempontodból.
2017. márc. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

Nem, a mérnökinfón is tanultok programozni ugyanúgy. De amúgy soha nem fogsz te WoW-ot csinálni, az ilyen játékokon évekig dolgozik több 10 vagy 100-ember. Ez nem ilyen egyszemélyes munka. De ezt én hiába magyyarázom neked, én is akkor értettem meg hogy hogy is működik ez mikor elkészítettem az első játékomat (snake).

S ha egy nagy cégnél fogsz dolgozni, akkor egyáltalán nem az lesz a feladatod hogy álmodozz a karakterek képességein, fogsz kapni LOGIKAI problémákat, vagy grafikai feladatokat, és azon fogsz dolgozni. Ezt nagyon lebutítva tudom elmondani csak, de te ha bekerszü legy ilyen fejlesztő csapatba, akkor a munkaidőd 1%-fog arról szólni hogy álmodj, és a többi az kb. úgy képzeld el mint a tömény matekot. Mondjuk a programozás nem is a matekhoz hasonlít, logika kell hozzá, de rengeteg :).


És akkor ez a programozó volt, de egy WoW-nál dolgoznak még grafikusok, animációval foglalkozók is, aztán biztos vagyok benne hogy statisztikások is vannak ott, meg 1001-dolog. Amit te egymagad akarsz csinálni, az vagy 10 különböző szakterület, és több évnyi munka. Te ebből a 10-ből 1-et választhatsz.



S amúgy meg szerintem ha elvégzed az egyetemet, már kicsit realisztikusabban fogod látni a dolgokat, és felhagysz az ilyen álmokkal :\.



S ha te magad akarsz ilyen céget indítani, az irdatlan pénzbe kerül és ha belevágsz, szerintem kb. 99%-a bukás esélye. Nem tudod te "kis ember" felvenni a versenyt a mamut vállalatokkal. Ez kb. olyan lenne mintha a CBA világszinten versenyezne a TESCO-val. Magyarországon még van egy kis piaca, de ennyi. Neked is ez lenne a sorsod, innen onnan lenne 1-2 játékos, de a mamut elvinne mindent.



És mamutot nem lehet kiépíteni egyből, ez egy évtizedes folyamat, amíg megtérül te megöregszel. S honnan fogod évtizedekig fenttartani a céget, míg "mamuttá" válik, és már "pénzelni" fog?

2017. márc. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4-es nagyjából, néhol egy picit ímmel-ámmal, de jól leírta.

Egy ilyen mmorpg létrehozása nem kis feladat, rengeteg ember dolgozik rajta.

Egy programozó csak a játékot írja meg, azonban annak a szemmel is látható megteremtése már a grafikusok feladata. Akik lemodellezik a dolgokat.

Kell egy történet író(k), akik megálmodják a világot, és a küldetéseket.

Emellett ha már wow, akkor komoly pénzügyi-marketing osztály, stb. stb. stb.


Programtervező amúgy, ami a legközelebb van hozzá, modelleket tudsz venni a netről is, de programot már nem annyira :D

2017. márc. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze,tudom hogy nemén fogom megalkotni egyedül,csak ha részese lennék egy ilyennek.Akkor programtervező informatikus?És egy ilyen végzettségű ember meg tudna egymaga csinálni egy egyszerűbb játékot,mint pl.a Stickman Warfare?
2017. márc. 14. 21:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Miniclippes játékokat tudsz csinálni magadtól, kb. az az a szint amit 1-ember tud megcsinálni. Szóval egy mariot tudsz te magadtól megcsinálni, de azt is csak akkor ha az "értelmesebbje" közé tartozól, amit erőssen megkérdőjeleznék az alapján amit eddig rólad itt láttam.
2017. márc. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Miért?Te is biztos húlye vagy
2017. márc. 16. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!