Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mentőtiszt után jelentkezhetek...

Sophie007 kérdése:

Mentőtiszt után jelentkezhetek ápolói képzésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A Semmelweisre szeretnék jelentkezni mentőtiszt képzésre és az érdekelne, hogy hogyha diploma után jelentkezek ápolói képzésre akkor is végigkell járnom mind a 4 évet, vagy kiválthatom azokat a tantárgyakat amiket már tanultam és ezáltal rövidebb lenne vagy kevesebb órám lenne? Mivel tudom, hogy az állam csak 12 félévet fizet így 2 évet saját zsebből kéne.

Szerintetek megéri egyáltalán menni ápolói képzésre? vagy eleve arra jelentkezzek és közben mentőzhetek?

Szeretem az éles helyzeteket, de ha esetleg külföldön akarok elhelyezkedni az egy ápolói diplomával egyszerűbb. Kétlem, hogy a mentőtiszti diplomámmal végezhetnék ápolói munkakört.

De nem értek hozzá, így kérem, aki jártas ezen a téren, az segítsen nekem megérteni ezt a rendszert :)

Előre is köszönöm a hasznos válaszokat



2017. márc. 14. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Mentőtiszt diploma után elmehetsz sürgősségi ápoló mesterképzésre a SOTE tájékoztatója szerint. :)
2017. márc. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ápolóként akarsz dolgozni, teljesen felesleges egyetemre menni, mert egy okj-s és egy diplomás ápoló ugyanannyit keres.
2017. márc. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Első: igen, köszönöm, megtaláltam és csak 3 féléves a mester.

A másodikkal nem értenék egyet, mivel ha külföldön szeretnék munkát vállalni egy diplomával könnyebben felvesznek, sőt lehet, hogy azt máshol jobban meg is fizetik.

Másrészt elsősorban mentőtisztként szeretnék dolgozni, de sokat hallottam arról, hogy az mennyire keveset keres, és gondoltam amellett dolgoznék a kórházban is, amihez viszont valamilyen ápolói diploma kéne (gondolom én, de szóljon valaki ha ez nem így van :) ).

Plusz mentőtiszti képzéssel külföldön nem találnék munkát, viszont angolul az ER Nurse képzéssel, amit az előző válaszoló írt, mesterképzéssel külföldön is el tudok helyezkedni.

Nem feltétlen megyek ki külföldre, de szerintem jobb, ha az ember több féle variácót is tervez a jövőjére :)


Még egy olyan kérdésem lenne, hogy az ápolói képzés közben lehet mentőzni/ vagy az ápolói elképzése után lehet? Vagy ahhoz mindenképpen a mentőtiszti képzés kell?

2017. márc. 15. 12:03
 4/5 anonim ***** válasza:

második vagyok. így már tisztább, azt nem írtad h külföldre is tervezel menni. ott tényleg nézik a diplomát.

a kérdésre válaszolva pedig. én is sotés vagyok, igaz nem etk-s, de azt tudom h az etk-s szakok között elég könnyű az átjárás, szerintem az alapozó tárgyaknak (pl anatómia, fizika) ugyanaz a tanmenete. így semmiképp sem kellene a 4 évet újra végigjárni ha az ápolóit is el akarnád végezni.

2017. márc. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem tudom, hogy van de én úgy tudtam, hogy a mentőtiszti diplomát sehol nem fogadják el csak MO-n. Ezért szoktak inkább diplomás szakápolónak tanulni mert az eu-s szinten elfogadott.
2017. ápr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!