Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanár legyek vagy szociológus?

Tanár legyek vagy szociológus?

Figyelt kérdés
Igazából, szeretnék közösségben dolgozni, fiatalokkal, programokat szervezni, de egyszerre nevelni, oktatni is, és az is mérvadó, hogy a szülőföldemen (Békés megye déli része), illetve a környéken tudjak elhelyezkedni. 10. osztályos vagyok, félévkor kitűnő voltam. Az is felmerült bennem, hogy ha az ember kitűnő, akkor nem inkább (nem a tanárok megsértése a célom) egy nívósabb és jobban fizető szakmát kellene elvégeznie? (Habár, az osztatlan tanári sem a legkönnyebb, de sajnos nagyon alul becsülik a tanárokat, presztízse nemigen van és a fizetés is alacsony (mindezt nagyon sajnálom egyébként, mert jogtalan és elítélendő mindez)). Ti hogy választanátok? Kedvenc tantárgyaim: angol, biológia, történelem, német (a német a fő nyelv, angolul másfél éve tanulok).
2017. márc. 18. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt tanuld, ami érdekel. Szükség van jó tanárokra, olyanokra, akik nem mentőszaknak meg kényszerből mentek tanárira, szóval, ha ezt szeretnéd csinálni, ne a preszt tartson vissza. Egyébként szerintem szociológiával sokkal nehezebb elhelyezkedni és nincs nagyobb megbecsültsége a szaknak, mint a tanárinak, de végső soron szerintem azt érdemes az első helyre tenni, amit el tudnál képzelni, hogy egész életedben csinálsz. :)
2017. márc. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ez is eszembe jutott már, hogy sok olyan tanár lesz, aki a tanárit talán csak utolsó helyen jelölte meg annak idején a felvételin, és máshová nem vették fel. Mindkettőt el tudnám képzelni, hogy csináljam. Felmerült bennem, hogy mindkettőt elvégezzem, a másodikat már munka mellett, levelezőn, mert végül is összepárosítható a két szakma, és a tanári szakmai karrier építésében is jól jön a szociológia diploma (pl. egy igazgatói, tankerületi igazgatói poszt megpályázásához). Ráadásul, tanárként maradhatok a szülővárosomban is. Köszönöm a választ, legyen csodás estéd!
2017. márc. 18. 22:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát én tanárin vagyok, és nem bántam meg XD Engem is érdekelt a szociológia, de azzal nem tudok olyan sokféle munkát elképzelni. Így, hogy az egyik szakom nyelv, tudok nyelvórákat, korrepetálást tartani órán kívül is, akár nyelviskolánál is elhelyezkedhetek. Sőt, nem is muszáj tanárnak lennem - de legalább lesz róla papírom, és lesz egy szakma a kezemben.
2017. márc. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tanárnak tanulni király, nagyon sokoldalúak vagyunk: nem csak a két tárgyad tudományába kóstolhatsz bele, de a pszichológiába, neveléstudományba is, hogyan kell emberekkel bánni. A képzés nem könnyű: szakpártól függ, mondjuk az enyém (Angol + Matematika) nekem pl. elég könnynek érződik, de az ilyenekkel, h biosz+kémia, biosz+föci, fizika+bármi elég sokat kínlódnak az illetékesek. De szerintem - ha erre van hivatástudatod - akkor megéri csinálni, mert nagy élmény maga a képzés is (rengeteg érdekes embert ismerhetsz meg, amitől nő a szociális érzékenységed, jobban átláthatod emberek helyzetét, ami kicsit hajaz a szociológiára szerintem), és nagyon sokféle emberrel lesz alkalmad megismerkedni (más tanárisok.. nagyon eltérőek tudunk lenni, látszanak erősen az egyéni különbségek, amelyek korrelálnak a szakokkal).

Viszont csak akkor éri meg csinálni, ha elhivatottságot érzel magadban arra, hogy tanár legyél, mert ahhoz irreálisan hosszú, és nehéz (vagy legalább nem könnyű) a képzés, hogy csak úgy hobbiból idejárj.


Ha bármi kérdésed van a szakról, írj nyugodtan, akár privátot is. :)

2017. márc. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!