Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát ajánlanátok?

Milyen szakmát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Jelenleg7.es vagyok és nemsokára (jövőre ilyenkor) írom a felvételit és én még mindig nem tudom mi legyek. Lehet kicsit korai ez még, de az osztályból sznte már mindenki tudja mi akar lenni. A jegyeim annyira nem voltak rosszak. De hogyha ez is számítle írom azt is.

Itt a félévim:

magatartás: jó

szorgalom: példás

magyar nyelv: 4

Irodalom: 4

Történelem: 4

Angol: 3

erkölcstan: 5

matek: 5

fizika:4

biológia: 4

Kémia: 4

Földrajz: 4

Ének: 5

Rajz: 5

Techinika: 5

Testnevelés: 5

Igazából még csak most látom hogy bioszból 4es lettem amikor azt mondta a tanár hogy ha az utolsó 2. félév előtti dogozatomat megírom 5ös re akkor 5ös leszek ha nem akkor négyes és az nekem csillagos 5ös lett és négyest keptam:( átvert a tanár ...



2017. márc. 19. 11:51
 1/10 A kérdező kommentje:

ja és azt megköszönném ha írnátok nekem pár iskolát amit meg tudok jelölni

Én igazából szeretem a matekot és arra gondoltam lehetnék könyvelő de anyuék azt mondják hogy nem bírnám mert minden évben újabb és újabb szabályokat kell megtanulni

2017. márc. 19. 11:54
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Na ez az amiben ne halgass másra... csak is azt csináld, amit szeretnél...

Sokat fogsz változni...

Ha könyvelő szeretnél lenni, légy az... minden munkának van nehézsége...

2017. márc. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Gimnázium, majd utána eldöntöd, hogy szakma/egyetem.

Ha szakközépbe mész, jó eséllyel elfelejtheted a továbbtanulást egyetemen.

2017. márc. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szedd össze magad, ezek annyira nem is jó jegyek. Nálunk gimnáziumban az osztály 3/4-e két, három jegyet is rontott. Szakközépből is lehet egyetemre menni, tőlünk az eü tagozatról sokan mentek védőnőnek, dietetikusnak, de még orvosnak is. Ha nem tudod, mi érdekel, válassz semleges területet.
2017. márc. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Gimnáziumba menj.Ha szakközépbe mész,lehet valami olyat választas,ami kiderül,hogy egyáltalán nem is érdekel.Onnantól az egész életed elcseszted.Ráérsz még 4 évig gondolkodni ezen
2017. márc. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen jegyekkel mehetsz gimibe,de ha nornalisba mész, és nem gyűjtőbe, akkor kösd föl a gatyadat. Én közepesen erős gimibe jártam, és nálunk majdnem mindenkinek minimum jelese volt, felének kitűnő. A gimi nagy lépés, nálunk a tobbseg egy jegyet rontott. Én azt javaslom, hogy kezdj el nézelődni, hogy mi erdekel. Pl ha tetszett a fizikanak az eletronikai része, akkor menj el elektrotechnikusnak. Ha inkább a kémia, akkor elmehetsz vegyipariba is akar. Ezek viszonylag keresettek. Angolból próbáld összeszedni magad mert az mindenhová kelleni fog. Amúgy az én ismeretségi körömben ilyen átlaggal a többség erős szakkozepbe ment
2017. márc. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Én 2-3-as jegyekkel mentem gimibe,majdnem mindenből 5-ösre érettségiztem..
2017. márc. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat
2017. márc. 19. 16:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért kellett lepontozni.Ma már nincs szakközép,csak szakgimnázium.Ott erőteljesen a szakmai tárgyakat tanítják.És kötelező lesz a szakmai érettségi.Ha mondjuk elmegy egy gépészeti szakközépbe és mondjuk 11.-esen rájön,hogy pl.orvos vagy mittudomén i akar lenni,akkor onnan már nehéz lesz áttérni.És másik osztályba sem tud csak úgy átmenni,csak ha különbözeti vizsgát tesz több év szakmai anyagából.És nyáron is mennie kell szakmai gyakorlatra,egy nagyon minimális pénzösszegért és lehet,hogy totál nem érdekli a szakma.

És igen,7.osztályban 3 tantárgyból bukasra álltam,az érettségom oedig 3 db 5-ös 1 db 3-as és 1 db 4-es lett.+Most megyek nyelvvizsgázni középfokon

2017. márc. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gondolj bele,hogy hányan vannak,akik 20-onévesen otthagyják az egyetemet,átmennek egy másik szakra,vagy 30+ évesen kezdik levelezőn az egyetemet.Még ők sek tudják pontosan 20-30 évesen,hogy mit akarnak,te meg főleg nem,aki itt kérdezősködsz,hogy mit tanulj.Szóval ne menj szakközépbe.Az olyanokbak való,mint pl.a volt osztálytársam,aki már óvodás kora óta bele volt szerelmesedve az autókba meg a traktorokba,már kiskorától fogva otthon szetelték a gépeket az apjával.Ő már akkor tudta,hogy gépész akar lenni.
2017. márc. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!