Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapesti Metropolitan Egyetem...

Budapesti Metropolitan Egyetemről írnátok? (vendéglátás-turizmus szak)

Figyelt kérdés
Nos, idén jelentkeztem egyetemekre, első helyre egy olyan szakot jelöltem be, ami tényleg érdekel, második helyre pedig a metropolitan turizmus vendéglátás szakot. Igazából utóbbinak nem nagyon jártam utána, mert teljesen az első helyen megjelölt szakra koncentráltam, ez a turizmus vendéglátás is cask ilyen "job híján" ötlet volt. Azóta viszont már egyre jobban érdekel a vendéglátás és turizmus téma, és nem kizárt, hogy a sorrendemen is változtatni fogok. Írnátok kérlek a Metropolitan egyetemről? Nem sok jót hallottam róla, állítólag gyenge és lehúzos... ez tényleg igaz? Milyenek a tanárok? Milyen a közeg? MInden info érdekel, jó is rossz is... ha nagyon rosszakat írnátok, lehet, hogy inkább kihagyok egy évet, és egy másik egyetem turizmus szakára jelentkezem (pl BGE).
2017. márc. 20. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:

A tanárok gondolom vegyesek, mint mindenhol, más egyetemekről járkálnak át, corvinus, BGE stb.. A közegről meg csak jókat lehet hallani, rengeteg buli, jó közösség...


Ha a gyenge alatt könnyűre gondolsz, akkor az csak városi legenda. A lehúzós része igaz, ami másképpen nem teljesülne, ha nem lennének buktatós tantárgyak, tehát egyik nélkül nem teljesül a másik, értelmetlen a mondatod.

Egyébként minden felsőoktatási intézményben vannak pótvizsgadíjak, kredit-újrafelvételi díjak, nem tudom mennyire számít lehúzósabbnak, mint a többi intézmény. Magániskolaként lehet magasabb ezeknek a költsége.


Jó helyekre szerveznek szállodalátogatásokat, jó partnereik vannak a duális képzéseiknél, jó gyakorlati helyeket tesznek ki és jó cégek vannak kint a karriernapjaikon.


[link]

[link]

[link]


Itt is meg van minden lehetősége az embernek, erasmus, tdk stb.. Ez amit így külsösként szerintem pozitívum, és ha valaki a suli alatt kihasznál minden lehetőséget, akkor már jó cv-je lesz és lesz munkája, nem a suli számít.. Kettessel végigbukdácsolt BGE-s sem fog többre jutni az adminisztrátori állásnál.

2017. márc. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Gyerekek arjulatok mar el hogy mi feneeret mondjatok azt h lehuzoo iskola???


A BGE Corvinus otttt nem felevente 250 000 - 350 000 ezer a tandíj?????


Mindelhol kell fizetni

Corvinus turizmus szak 350k akkor az nem lehuzoos? B+ !!!! Idióták 😂😂😂

2017. ápr. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Úgy írsz, mint egy 14 éves tinilány, nyugtass meg, hogy nem jársz egy felsőoktatási intézménybe sem. Csak szégyen lennél az adott iskolára.

A lehúzós nem a tandíjra értendő, hanem az egyéb horror összegű díjakra, amit minden szirszarra kitalálnak.

Empátia, érzelmi intelligencia 0 a suli vezetőségében, csak a dollárjelek villoghatnak a szemükben. Hányinger az egész.


Tantárgyújrafelvételi díj 9000 ft, plusz 8500 ft/kredit záróvizsga előtt WTF :DDDDDD Ilyen díjakat te még a Corvinuson sem látsz.

Kifizetsz 40-50 ezret egy tantárgyra, más mérnökhalgató komplett fizet ennyit egy vévigbukdácsolt gépészmérnök képzés végén. Vicc az egész. Sokan már azt sem tudják mire fizetgetik be az 5250 forintos különeljárási díjakat, mert már mindenre kiszabják, közben meg az ő hibájukból nem lehet egy normális tantárgyfelvételt véghezvinni. Aztán ha kell a segítség, jönnek a kis 5250 forintos díjak, félév közben is bármire kiszabják, több százezret otthagysz ebben a suliban a tandíjon kívül.


De gondolom az a több tucat hallgató, aki ezt írja a METu facebookos oldalára ugyanúgy hülye, csak te vagy az okos, bár egy 8 általánost végzett embernek különb a helyesírása, mint neked.

2017. ápr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sokkal etikusabb lenne a sulitól, hogy ha kiszabna egy jóval magasabb tandíjat, mint az IBS vagy akármilyen ilyen jellegű magániskola, gerincesebb dolog lenne, mint ezzel a pitiáner trükkökkel kilopni a pénzt a hallgatók zsebéből. Ez nem tesz jót a hírnevének, de a magasabb tandíjat még közvetíthetné úgy, hogy elit képzéshez magasabb tandíjat kell fizetni. Persze ennek látszata is legyen, legyenek olyan befektetések, amire azt mondja az ember, hogy ez tényleg egy nyugati színvonalú Metropolitan egyetem, mert azért ha odaraknánk a lista végére a Budapestit is, azért lenne kontraszt 1-2 dologban.


[link]

2017. okt. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!