Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a legjobb gazdasági...

Melyik a legjobb gazdasági szak számomra ilyen szempontból?

Figyelt kérdés

3 szakot tartok a "legpresztízsesebbnek"/leghasznosabbnak (és ezek is tetszenek): Pénzügy és számvitel, gazdelemző, alkalmazott közgazdaságtan



Presztízs helyett talán jobban járok, ha azt írom, hogy szeretnék valami olyat tanulni, amitől olyan tudásom lesz, hogy "szakembernek" érezhessem magam. Nem tudom jobban megfogalmazni úgyhogy inkább mondok egy példát: pl. egy marketingest vagy egy gazdmenest nem hiszem hogy "szakembernek" tartanák, akitől mondjuk egy általános beszélgetésben tanácsot/véleményt kérnének valamiről. Ezzel szemben pl. egy gazdelemzőnél el tudom képzelni, hogy az egyik haverja egy sör mellett megkérdezi tőle, hogy "hé te értesz ehhez, mi a véleményed arról hogy ez meg az történt most a világban".


A pénz nem számít annyira nekem, az hogy milyen területen tudok elhelyezkedni, mennyire élvezetes a munka, mennyire érezhetem magam hasznosnak , milyenek a feljebbjutási esélyek, mennyire érezhetem magam "szakembernek"/mennyire presztízses annál inkább



Offtopik, de: Miért tartják a pénzügy számvitelt a legszárazabb gazdasági szaknak? Ahogy elképzelem, annyira lehet száraz mint mondjuk az alkalmazott közgazdaságtan vagy a gazdelemző



2017. márc. 21. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A legpresztízsesebb nem biztos, hogy a legszakmaibb, legalábbis a te fogalmaid szerint. Előfordulhat, hogy egy gazdmenes többet keres, mint a psz-es. Ha többet keres, akkor az nekem presztízsesebb.

Nem teljesen világos a kérdésed.

A tanulmányok szempontjából lehet presztízsesebb, ha alapképzés helyett osztatlanra mész, vagy az alap után mesterre. A psz-szel el tudsz menni könyvelőnek, könyvelési és pénzügyi tanácsadónak, könyvvizsgálónak, adótanácsadónak. De lent kell kezdjél és több idő mire a felszínre jutsz. Nyilván a psz és az alk.kgt mesterrel ér valamit presztízs szempontjából. A háromból én talán a gazdelemzőt javasolnám. De szerintem nem sok a különbség presztízs szempontjából a 3 között, akkor h a a másik kettőhöz csinálsz mestert is.

2017. márc. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp az ELTE alkalmazott közgazdaságtan képzését ajánlom. Nagyobb a társadalomtudományi fókusz, jobban van megtervezve a program és nagyon jó alapot ad annak is aki akadémiai pályát szeretne mondjuk
2017. márc. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Írtam az előző kérdésedhez, de akkor válaszolok itt is.


Nagyjából értem, mire gondolsz, ugyanakkor szerintem nem jól értelmezed ezt a szakember dolgot. Valószínűleg egy marketinges jobban fog tudni magyarázni a marketingről, mint a psz-es, és fordítva. A marketinges is szakember a saját területén, ahogy pl. egy jogász vagy egy mérnök is. Azzal mondjuk egyetértek az egyik előttem szólóval, hogy egy mester diploma azért nem árt, hogy a területeden tényleg szakértő legyél.

Egyébként nem értem, hogy miért tudna kevesebbet egy gazdmenes a világ dolgairól, mint egy gazdelemző. Ezek csak végzettségek, annyira sok mindent nem mondanak el az adott emberről, nem ettől függ a tájékozottsága valakinek szerintem.


Az a baj, hogy nem ismerem a képességeidet, az érdeklődési körödet, pedig ezeket kéne figyelembe venned elsősorban az egyetemi jelentkezés során, különben csak szenvedni fogsz a szakon, és nem fog tetszeni. Az oké, hogy most úgy gondolod, hogy ezek érdekelnek, de azért más lesz élesben.


A leírtak alapján én talán a gazdelemzőt ajánlanám, tényleg nagyon "presztízses" szak, ráadásul osztatlan, tehát többet is ér, mint egy bármilyen más gazdaságis alapdiploma (bár mindenhonnan lehet tovább menni mesterre). Ha érdekel a matek, szeretsz számokkal foglalkozni és elég szorgalmas vagy, akkor van esély, hogy bejöjjön neked. Nagyon jók voltak a tanáraim, és kevesen vannak a szakon, szóval jobban odafigyelnek az emberre. De ha ezt választod, készülj fel, mert tényleg nem könnyű.

Egyébként én most gazdmenen sokkal többféle dolgot tanulok, igaz, nem mélyedünk bele semmibe annyira, mint gazdelemzőn, ergo az egy nagyon specifikus szak.


Elhelyezkedés szempontjából nem tudok neked biztos választ adni, a gazdelemzősöknek van egy diákszervezete (Gazdaságelemzők- és Matematikusok Diákszervezete), akiknek partnerük a Morgan Stanley, szóval szerintem könnyű onnan bekerülni. Az szintén a te beállítottságodon és érdeklődéseden múlik, hogy mennyire lesz élvezetes a munka. Én pl. időközben rájöttem, hogy nekem kell az, hogy emberekkel is találkozzak, kommunikáljak velük munkám során, és ne csak a gép (és papírok) felett üljek egész nap. Úgy gondolom, hogy a gazdelemző inkább az utóbbi. Egyébként ha elvégzed ezt az osztatlan képzést, akkor már valószínű, hogy szakembernek fogod magad érezni :D

A hasznosság meg relatív, a legtöbben azért olyasmi pályát választanak, ahol hasznosnak érzik magukat.


A pénzügy számvitel-re meg csak azért mondtam, hogy száraz, mert ezt hallottam több helyről is (ismerőseim által). Valóban, nem tudom miért lenne szárazabb, mint egy ak vagy egy gazdelemző, én találtam benne számomra érdekes dolgokat tanterv alapján.


Összegezve, ide is leírom, hogy a három szak közül mindegyik erősnek mondható, egyikkel sem tudsz nagyon melléfogni presztízs tekintetében. A gazdelemzőt tényleg csak akkor ajánlanám, ha nagyon szereted a matekot és megy is, különben nagyon utálni fogod a szakot, egyébként viszont nagyon megéri. Az alkalmazott közgazdaságtanról annyira sokat nem tudok, ha a matek kevésbé megy, de az elméleti dolgok érdekelnek, akkor választhatod ezt. A psz-t meg akkor, ha érdekel a számvitel, a banki ügyletek, befektetések, esetleg tőzsde (bár azt annyira egyik helyen sem tanítják, én előző félévben a Corvinuson részt vettem az egyik szakkoli pénzügyi képzésén, ott volt szó erről jobban).


Ha valami érdekel még, kérdezz nyugodtan.

2017. márc. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elég érdekesen értelmezed a szakember fogalmát. Az a cukrász és szakember, aki magas fokon űzi a szakmáját. Vagy az a kertész, aki szintén remekül ért hozzá. Nem csak az lehet szakember, aki gazdasági, mérnöki pályán végzett...


Offtopik: azért érzik száraznak a gazdasági szakokat, akik nem tanulták, de vice versa, ugyanez elmondható az orvosi szakmáról, vagy bármelyik másról, amibe az ember nem lát bele.

2017. máj. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!