ELTE-BTK Orosz! 2017-es ponthatár? (LENT! )

Figyelt kérdés

Sziasztok! ELTE-s akarok lenni, orosz szakon. Sokat tanulok, kb. 380-390 lesz a pontom. Érettségim van már, csak máshol tanulok és mást.


Eddigi ponthatárok:

2013: 400 p

2014: 414 p

2015: 380 p

2016: 380 p


Tehát az elmúlt két évben változatlan; idén is ennyi marad szerintetek, vagy csökken, mivel nem népszerű az orosz?! Nyílt napon is alig voltak.



2017. márc. 21. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Ponthatárokra tippelni nem érdemes, de az biztos, hogy legalább az idei jelentkezési statisztikákat meg kell várni, de nagyjából is csak akkor lehet belőni, amikor ezek mellé már megvannak a felvételi tárgyak érettségi átlagai. Ja, és még akkor is csak óvatosan. Azt hiszem, nem bővítenek férőhelyeken és nem változtattak a felvételi feltételeken , úgyhogy drámai esés valószínűleg nem várható, ne számíts arra, hogy idén kevesebb jelentkező lesz, mint tavaly vagy azelőtt. Nem lehet garantálni, hogy 380 ponttal biztonságban leszel, 400-al talán, az a tuti, ha tényleg nagyon odateszed magadat, és tanulsz, ahogy a csövön kifér.
2017. márc. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezeket az átlagokat mikor lehet megtekinteni? :)
2017. márc. 24. 02:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem különben pont hogy magasabb lesz mivel a tavalyi évtől eltörölték hogy kötelező az előzetes nyelvtudás.
2017. márc. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 Én úgy tudom, előzőlegesen sem volt követelmény az orosz nyelvtudás (pl. orosz érettségi), mivel kevés középiskolában tanítanak oroszt! :)
2017. márc. 25. 09:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Kötelező volt, a tavalyi évtől nincsen. Van ismerősöm aki oda járt innen tudom én is csak
2017. márc. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy biztos, ha volt is követelmény az orosz nyelvtudás, az nem tavaly volt, ugyanis én már 2014-ben jelentkeztem oda, és akkor is csak emelt nyelvi érettségi kellett (vagy töri vagy magyar). Sőt, még gimiből ismerek egy lányt, aki két évvel előttem végzett, őt 2012-ben vették fel úgy, hogy csak angolul és németül beszélt.


Amúgy szerintem az idei érettségik változtatása miatt rosszabb eredmények lesznek, amitől néhány helyen biztos alacsonyabb ponthatár lesz. Én legalábbis ezt érzem, de sose tudni.


A februárban leadott jelentkezések statisztikája pedig már elérhető, a tavalyihoz képest nem igazán változott.

2017. ápr. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!