Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapesti Kölcsey Ferenc...

Budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium. Milyenek a ponthatárok?

Figyelt kérdés
Idén felvételizek középiskolába és nagyon szeretnék bekerülni a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumba. 4.5 körüli az átlagom, a központi írásbeli pontszámomat viszont még nem tudom. A kérdésem az lenne hogy kb hány ponttól hívnak be szóbelizni és hány ponttól vesznek fel, hogy nehéz lesz e a felvételinek ez a része, vagy esetleg mire számíthatok ha behívnak szóbelizni? a válaszokat előre is köszönöm!

2017. jan. 28. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Szóbelire olyan 106-110 pont körül szokták behívni az embereket (hozott pont + központi), sporttagozatra kicsit kevesebb, olyan 96-97 pont körüli kell.

A felvételhez viszont sajna több kell :/ Szóval mondjuk behívtak minimum ponttak szóbelizni, oké, maxot szóbelizel (tegyük fel: 106 + 50 pont = 156 pont), de sajnos nem fognak felvenni. Mert azért mondjuk olyan 165-170 minimum felvételis pontszám minimum kell szerintem a felvételhez.


A szóbeli nem nehéz, kéttanon szövegolvasás és szövegértés van, nyelvi előkészítősön pedig angolból szóbeli. A témakörök már fent vannak a neten, ha folyamatosan tudsz és kommunikatívan angolul beszélni, akkor tuti sikerülni fog a szóbeli is :D


Sok sikert!

2017. jan. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Esetleg az javíthat valamennyit az esélyeimen ha nem csak egy idegen nyelvet beszélek(angol) hanem anyanyelvi szintrn németet és franciát is tanultam 3évig. Ez esetleg befolyásolja a felvételit?
2017. jan. 28. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, mivel csak angolból kell szóbelizni, bocsi :(

Esetleg a tanulmányaidat befolyásolhatja, szóval tegyük fel, bekerülsz francia kéttanra, akkor nem kell majd a nyekes évben annyira ráfeküdni a franciára, mert már tanultál előtte, és akkor nem kell annyit tanulni.

2017. jan. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát rendben. köszönöm a segítséget! :)
2017. jan. 29. 09:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Megvan mar? Am nem kell 165-170 pont a bekerüléshez, sokkal, de sokkal kevesebb pontszámmmal rendelkező tanulót is vettek már fel.
2017. febr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát 56 pontom lett. már letettem arról hogy felvesznek vagy behívnak, de hogy behívnak e, azt csak pénteken tudom meg. szerintetek behívnak? jöhetnek az elkeserítő válaszok is.
2017. febr. 22. 20:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Mennyi a hozott pontod?

Általában 105 körül mozog a szóbelire behívás határa, szóval nagyon necces :S

2017. febr. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!