Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most kellene specializált...

Most kellene specializált szakokat megjelölnöm egyetemen, hogy döntsek?

Figyelt kérdés

kezdek pánikolni, szóval:

ha 6 féléves minor szakot választanék, amit a 3. félévben kezdek el, akkor egy évvel később végeznék?

ezt egyszerre kell a fő szakommal tanulni?

mit kell egyáltalán tudni ezekről?

mit lenne érdemes választani?

van valami hasznos tippetek?

(szte-ttik)



2017. márc. 23. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom a második félévedben jársz és most kell minort választanod, tehát csak olyan minort vehetsz fel, ami 4 féléves, mivel még 4 féléved van hátra. Én BTK-s vagyok, és nálunk eleve nincs 6 féléves minor, mivel nem férne bele a 6 félévbe (úgy hogy a 2. félévben választjuk, tehát a 3.-tól vesszük fel a minoros tárgyakat), ami eredendően a szak elvégzéséhez szükséges.


Igen, a fő szakkal kell csinálni, de szerintem ott is 120-50 kredit az eloszlási arány, tehát csak 50 kreditnyi minoros tárgyat kell teljesíteni, ami 4 félévre elosztva nem olyan vészes.


Azt válaszd, ami téged érdekel és szívesen tanulod. :)

2017. márc. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

de például ez [link] és ez is [link] 5 féléves elvileg.

fogalmam sincs hogy mit válasszak, a szakomhoz kapcsolódót nem szeretnék, más meg nem igazán van. vannak nyelvek, tanári minorok, vallási, etikai, filozófiai cuccok, de semmi értelmes.

2017. márc. 24. 20:20
 3/3 A kérdező kommentje:
és hogy ha elvégzek egy minor szakot azzal mire megyek? mert gondolom tanítani ezzel még nem lehetne
2017. márc. 24. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!