Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok nekem segíteni?...

Tudnátok nekem segíteni? Továbbtanulás?

Figyelt kérdés
Véleményt szeretnék kérni. Most 10.-es vagyok, gimnáziumban, német tagozaton (emelt óraszámban tanulom, ez megszűnik jövőre). Fogok majd nyelvvizsgázni (középfokú) németből. Nem tudom eldönteni, hogy mit vegyek fel fakultációnak. Nem tudom, hogy mi érdekel, tanácstalan vagyok. Általánosban jól tanultam (4,7-es átlag), de amióta ide jöttem,szinte minden fő tárgyból hármas vagyok, kivétel nyelvből és a töltelék tárgyakból.; (átlagom kb 3,7). Az biztos, hogy olyan munkát szeretnék, ami jól fizet, meg tudok belőle élni, szóba jöhet az is, hogy esetleg külföldön dolgozzak/éljek. Később utazni szeretnék mindenfelé. Csináltam pályaválasztási tesztet, ott a mérnöki szakok jöttek ki, és a szüleim szerint is oda kéne mennem, de ahhoz matek kell főként, csak sajnos alig van olyan tanár, akit meg lehet érteni (nem szidás vagy hasonló, hanem valamiért nem értem, amit magyaráznak). Régen jobban szerettem a reál tárgyakat. Segítenétek?

2017. márc. 25. 10:01
 1/4 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy kettőt lehet, és szeretnék is felvenni, le lehet adni és felvenni helyette másikat, de ennek vannak feltételei. Egy fakt heti plusz 3 óraszámot jelent.

Mennyire nehéz a mérnöki szak egyetemeken? Tapasztalatok, vélemények?

2017. márc. 25. 10:03
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyen paraméterekkel inkább ne mérnöknek menj. Nem tudom hogy a termtud tárgyak(biosz,kémia,fizika) is ilyen rosszul mennek-e vagy csak a matek

Mert ha csak a matek akkor még abból megpróbálhatsz felzárózni más különben ezt az irányt sem ajánlom.

Tolmács esetleg nem szeretnél lenni?

Ha jól mennek a nyelvek, akkor ennek lehet jövője.

2017. márc. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az összes fontosabb tárgyból 3-asra állok, pedig nagyon sokat tanulok. Nem nagyon szeretnék tolmács lenni, szerintem nem vagyok azon a szinten egyik nyelvből sem(angol, német), és nem is szeretem annyira őket, habár ötös vagyok mindkettőből.
2017. márc. 25. 10:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Értem. Azt még megkérdezem, hogy hogy szoktál tanulni a fontosabb tárgyakra? Lehet, hogy ezzel van a baj.

Írhatsz privit is, ha gondolod, de ide is.

2017. márc. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!