Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meggondoltam magam az egyetemm...

Meggondoltam magam az egyetemmel kapcsolatban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Programtervező informatika felsőoktatási szakképzésre jelentkeztem. Rossz döntés volt, én gépészmérnök szeretnék lenni.Nagyon elbizonytalanodtam a jelentkezés előtt így utolsó nap jelentkeztem erre.Lenne esélyem év kihagyás és újrafelvételizés nélkül gépészmérnökire járni?Vagy csak az újrafelvételizéssel lehet megoldani jövőre?Esetleg ha elvégzem a proginfót be tudom-e számíttatni hogy hamarabb végezzem el a Gépészmérnökit?Mit tegyek?
2017. márc. 26. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Átjelentkezni semmiképp nem tudsz, csak ha újrafelvételizel.

Amit tehetsz:

- amennyiben ugyanarra az egyetemre jelentkeznél gépésznek, akkor következő félévekben felveszel annyi gépészes tárgyat, amennyit csak tudsz, így ezeket teljesítés esetén el tudod majd fogadtatni később

- passziváltatsz két félévet, ami alatt tudsz akár diákmelót vállalni, plusz esetleg előre készülni

2017. márc. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha megjelölted a gépészmérnöki alapképzést, akkor annyit kell tenned, hogy sorrendet módosítasz/törlöd az előtte megjelölt helyeket. Ha nem jelölted be, úgy az általános felvételi eljárás keretein belül már nincs rá lehetőséged, maximum annyit tehetsz, hogy törlöd az összes jelentkezésedet, akkor biztos nem vesznek fel sehová, és akkor a pótfelvételi eljárás keretein belül felvételizhetsz, és szeptemberben kezdhetsz is. Ezzel annyi a bökkenő, hogy egyfelől nagyon kiszámíthatatlan, hogy hova és hány helyet hirdetnek meg, másfelől gyakorlatilag csak önköltséges formában indulnak a képzések.

Jövőre újrafelvételizéssel biztos meg lehet oldani. Csak a kreditek beszámítása miatt ne végezd el, ha amúgy nem érdekel, mert minimális kreditet tudsz csak elfogadtatni. Ha kicsit is érdekel a proginfó FSZ, és affinitásod is van hozzá, akkor azt mondom, végezd el, mert 2 év az nem sok (főleg úgy, hogy 1 évet akkor biztos pihenőpályán leszel), és károdra biztos nem válna a későbbiekben. Ha egyáltalán nem érdekel már, akkor azt javaslom, töröld a jelentkezésedet, hogy tévedésből se vegyenek fel, és végezz el egy 1 éves OKJ-t/dolgozz valamit ebben az egy évben, mellette tanulj egy esetleges érettségire, ha a jelenlegi pontjaid nem megfelelőek. Sok sikert!

2017. márc. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Most kicsit elkeseredtem.De köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 26. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!