Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miből tegyek emelt szintű...

Miből tegyek emelt szintű érettségit?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok, most van a fakultáció-választás. Valamilyen külföldi egyetemre, azon belül angliai egyetemre szeretnék menni. Köztudott, hogy az angliai egyetemekre 3 emelt szintű érettségi a kötelező, mindegy, hogy milyen szakra jelentkezek (egyébként filmrendezői-, újságírói és/vagy média szakra szeretnék, de inkább a filmes irány, mint az újságírói/híradási).

Mivel humán tagozatos vagyok, ezért magyarból vagy történelemből kötelező emelt szinten érettségizni. Megvan az angol középfokú nyelvvizsgám, így jövőre előrehozottan érettségiznék emelt szinten.


Szóval most a lista az így áll:

1.) angol emelt, amit lerakok 11.-ben

2.) magyar/töri emelt (inkább magyarból szeretnék, ugyan tudom, hogy szubjektíven pontoznak a magyar emelt érettségin, de a történelemtanárt viszont nem bírom, így ez teljesen elveszi a motivációmat az órákon)

3.) ?????


Több tanárt is megkérdeztem már az üggyel kapcsolatban, de még mindig tanácstalan vagyok. A francia, a biológia és a latin emelt szintű érettségi játszik. A franciát idén kezdtem, úgyhogy az emelt érettségi csak max. különtanárral lehetne elérhető, amit nem biztos, hogy szeretnék fizetni. Latinból pedig a tanárnőm azt mondta, hogy 4 év latintanulás után még egy diákját sem látta, aki latinból emelt szinten akart volna érettségizni, max. középszinten. A biológiával az a gondom, hogy lehet, hogy nehéz lesz, mert megnéztem a feladatokat, és az eddigi tudásommal jó, ha 1 vagy 2 feladatot meg tudtam csinálni az emelt szintű érettségi feladatsorban. Másrészt a médiás érdeklődésemhez sem biztos, hogy ez lenne a megfelelő.


Milyen emeltet tegyek? Esetleg földrajzot? Nem érdekel annyira, meg nem is tudom, meg tudnám-e csinálni.

A kémia, fizika, matematika, és egyéb reál emelt szintű érettségik teljesen felejtősek, mert nem vagyok egy reálos ember.



2017. márc. 27. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem franciából.

Te is írtad, hogy a latin nehéz, a franciát sokkal több helyen tudod használni. Angliában is előny ha beszélsz franciául.

A bioszt pedig úgyse hasznosítanád, tehát felesleges szenvedni vele.

2017. márc. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Informatika, Matematika
2017. márc. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!