Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetem után már...

Orvosi egyetem után már dolgozó háziorvosként lenne az embernek kapacitása levelezőn más szakokat elvégezni, pusztán hobbiból?

Figyelt kérdés
2017. márc. 27. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, illetve egyéni.
2017. márc. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, pl. egy vidéki háziorvos úgy dönt, szeretné továbbadni tudását, így elvégzi a kémia-biológia tanári szakot. Lényegében sok újat nem tanulna, de ugye tanári diploma nélkül nem taníthat, legfeljebb magántanárként. Vagy egy háziorvos ehhez túl elfoglalt?
2017. márc. 27. 22:36
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Igen, én is arra gondoltam, hogy van-e rá kapacitásod. Az biztos, hogy egy darabig anyagilag szűkös lenne mellette, de mellékállásban elvileg lehetsz akár tanár is, igen.
2017. márc. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
De sok értelme tényleg nincs. :D
2017. márc. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Legfeljebb "unaloműzés", vagy ahogy már írtam, hobbi. Sőt, 2+6+3-4-5 év kémia-biológia-egyéb tanulás után lehet jól is esik a végzett, dolgozó orvosoknak pl. egy kis irodalomtanulás.
2017. márc. 27. 22:57
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenesetre, a kérdésem (jó darabig) elméleti, ugyanis engem egyelőre nem fenyeget, hogy dolgozó háziorvos legyek (másodikos gimnazista vagyok), de ki tudja, 15 év múlva lehet pont történelemtanár akarok lenni óraadóként.
2017. márc. 27. 22:58
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

2+6+5 :)

El végezni el lehet, de tény, hogy nincs sok értelme.

Mivel így is az ember van vagy 29-30 éves(ha nem csúszik), mire szakvizsgázott orvos lesz. Aztán ha egy új szakba kezdesz, pl biosz-kémia tanári,akkor elég sok gyakorlatod lesz amit nem hagyhatsz ki, tehát vagy nem dolgozol mellette, vagy beáldozod a teljes péntek szombati napod, és ebben még nincs is benne, hogy megtanuld az órán elhangzottakat. Plusz ha mondjuk biosz-kémiát csinálnál, hidd el tudnának újat mutatni, még ha szakvizsgázott orvosként is kezdenéd el. Ezeken a szakokon jobb helyen sokkal magasabb szintű tudást adnak(kémia), mint egy orvosi, ráadásul nem is fed át a kettő. Ez különösen bioszból igaz, hiszen növény és állatrendszertant, növényszervezettant, növényélettant, állatszervezettant, ökológiát,evolúcióbiológiát és még sorolhatnám nem fogsz tanulni orvosin. Továbbá pedagógiát sem oktatnak az orvosoknak. A molekuláris biológiából se annyit és úgy mint a bioszon akárcsak a sejtbioszt. De ha még bele is vágsz, és meg is csinálod(bár mivel egy hét 7 nap neked is), egyrészt nagyon sokat kell majd fizetned hiszen a második diploma már önköltséges(elfogynak az állami féléveid addigra, ha nem csúszol akkor is csak 2 marad), másrészt lesz egy diplomád, amibe hiába öltél egy csomó időt-energiát, nem leszel belőle úgymond profi mert nincs elég időd rá, hogy elmélyülj benne.

A töri-magyar stb. szakoknál szintúgy az anyagiakat mondanám, plusz itt még több új ismeretet kell elsajátítani. És nem csak a kedvenc költődről-íródról-témádról fogsz tanulni, hanem egy csomó mindenről, amit lehet, zagyvaságnak tartasz,de meg kell tanulnod ahhoz, hogy megkapd azt a diplomát és taníthass középsuliban.

2017. márc. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nagyon szeretnéd és akarod, akkor fog menni!
2017. ápr. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!