Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esély arra hogy a BME-n...

Van esély arra hogy a BME-n két év múlva (2018 Szept. ) lesz programfejlsztő informatikus szak?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 3. 13:55
 1/5 anonim válasza:
89%
nincs
2017. ápr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%

Nincs, de miért is kéne?


A gyakorlati programozás oktatásában van olyan jó mint az ELTE, vagy talán még sokkal jobb is nála (tudom, mert mindkettőre jártam).


Ha meg programhelyességi bizonyításokat és absztrakt vezérlési transzformációkat szeretnél elméletben megoldani, akkor pedig jobb ha inkább egy Tudományegyetemre mész egy Műszaki helyett...

2017. ápr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%

egyébként "Programtervező informatikus" a megfelelő szóösszetétel, amire majd a felvi-n keresni szeretnél...


"Programfejlesztő informatikus" képzést legfeljebb OKJ-s keretek között tudnám elképzelni.

2017. ápr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Rosszul emlékeztem a nevére, bocs!
2017. ápr. 3. 16:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyi megjegyzést tennék, hogy a BME-n (a gazdasági részt leszámítva természetesen) alapvetően mérnöki képzés folyik, és szerintem a jövőben is az fog. Nem véletlen, hogy a mai mérnökinformatikus szakot kezdetben műszaki informatikának hívták, és több villamosmérnöki tárgy is volt. Ezeket nagyrészt eltörölték, de a vezetőség még mindig kitart az egyes mérnöki tárgyak (fizika, jelek és rendszerek), és a mérnöki szemléletmód/megközelítések hangsúlyozása mellett. Szóval, nem várható ilyen szak.
2017. ápr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!