Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Honnan tudhatnám meg, hogy be...

Honnan tudhatnám meg, hogy be merjem-e vállalni első helyen az osztatlan jogász képzést szeptembertől?

Figyelt kérdés
Gondoltam még a szociálpedagógiára is,az könnyebb de abból a fizetésből amit azzal lehet keresni éhen halnék. Tisztában vagyok a sztereotípiákkal hogy ilyen magolós meg olyan a jog. Mégis valaki tudna róla mesélni aki odajár? Szereti csinálni? Van legalább egy kis szabadideje hetente? A mindennap party hard életmódot én speciel utálom de néha kell egy-két szabad délután.

2017. ápr. 6. 01:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
Van bőr az arcodon?Szereted az embereket?Akkor ne legyél jogász.;)
2017. ápr. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

#1 Remélem csak trollkodsz...



#Kérdező:

Én ugyan még csak első éves vagyok, de azt garantálni tudom, hogy ha csak azért akarsz jogra menni, mert viszonylag jól megfizetik akkor ne tedd. Mert ha nem érdekel a téma hamar ki fogsz hullani. Elsősorban tehát azt tisztázd le magadban, hogy egyáltalán vonz e a jog. Ha ez megvan akkor keress rá a tárgyakra, ezt minden egyetem honlapján meg tudod tenni. Az intézményeket pedig a Felvi.hu-n találod meg. (Az országban nyolc helyen van jogász képzés, ebből 3 Budapesten.)

Ez már ad egy átfogó képet, tehát el tudod dönteni, hogy egyáltalán foglalkoztatnak e az oktatott tárgyak.

Amúgy az is fontos, hogy tisztában legyél a jogászi hivatásrendekkel, hiszen nem árt tudni, hogy milyen irányba mehetsz az egyetem elvégzése után, mert van egy pár, a teljesség igénye nélkül: ügyész, bíró, ügyvéd, jogtanácsos, közjegyző, egyetemi jogász (oktstó, kutató).


Amúgy ha jó jogász akarsz lenni akkor nem elég ha magolsz, meg is kell érteni az anyagot.


Amúgy a szabadidő mennyisége tőled függ, csak te tudod, hogy mennyire tudsz hatékonyan tanulni. Szabadidőd biztos lesz, hacsak nem 4,5+ átlag a cél, de egy 4 körüli átlag simán hozható úgy, hogy valamennyi életed is legyen és maradjon időd más hobbikra is.

2017. ápr. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

A jogi egyetem NEM a magolásról szól, és ha valaki ezt hiszi, nagyon pofára fog ott esni.

Érteni kell, amit tanulsz. Logikus, gyors gondolkodás, magabiztosság... ezek kellenek. Persze nem tökéletesen kell odamenni; ez majd kialakul idővel. De azért az affinitás és főleg az érdeklődés legyen meg.

2017. ápr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 3. éves vagyok az egyik jogi karon, ezért van némi tapasztalatom.

Egyetértek az előttem szólóval. Ha abszolút csak a pénz miatt akarsz jogász lenni, akkor inkább tanulja valami mást, amit szeretsz. Rengetegen csak és kizárólag a pénz miatt akarnak jogászok (ügyvédek) lenni.


Az 1. szemeszterben hatályos jogot egyáltalán nem tanítanak, az csak a 2. félévben kezdődik meg az alkotmányjoggal. Itt még alapozó tárgyak vannak (jogi alaptan, filozófia 1-2, közgazdaságtan 1-2, magyar állam - és jogtörténet 1-2 stb.) 1. évben csak a római jog a nehéz, a többitől nem kell félni. Ha a római jogon átmész, nagy eséllyel elvégzed a szakot. 2. évben szokatlan lesz, de szinte csak a hatályos jogot fogod tanulni (alkotmányjog, polgári jog, büntetőjog, közigazgatási jog, európai közjog és politika), az első év jellegzetes jogtörténeti tárgyait majdnem le is tudtad az egész egyetemre nézve. A polgári jog és társaik szinte végigkísérnek a tanulmányaid végéig. A polgári jogból 8, büntetőjogból 5, közigazgatási jogból 4, alkotmányjogból 3 kollokvium lesz, és ezek egymásra épülnek. Jogszociológia a 2. évben, összehasonlító jogtörténet a 3. évben lesz, jogbölcselet a 4. évben. Ezek nem nehezek, elviselhetőek. Ha szereted a történelmet, a hatályos jog mellett nem lesz annyira megterhelő tanulni ezeket.

A 2. év fele olyan nehéz, mint az 1. év, viszont a 3. év tripla olyan nehéz, mint a 2. év. Nagy ugrás, sokan itt csúsznak meg. A polgári perjog itt jön be, marha nehéz, szinte szó szerint be kell magolni az egész törvényt, plusz még az elméleti tananyagot is részletesen hozzá kell tanulni. Ebből szigorlat lesz. 3. év 2. félévében jön be aztán a büntető eljárásjog, ami hasonló a polgári perjoghoz. Erről nem nagyon tudok nyilatkozni, hisz csak 8 hete kezdtük el. Ebből is szigorlatozni kell majd. 4. évben bejön a munkajog, a jogbölcselet, a nemzetközi jog stb.


A képzés alatt 2 évfolyamdolgozatot kell megírni, a végén pedig a szakdolgozatot. 5 db záróvizsga lesz: polgári, büntető, alkotmány, közigazgatási jog + 1 db kötelezően választható: EU-s jog vagy jog - és állambölcselet.


Hogy milyen a szociális élet? A HÖK szervez kari bulikat, de én speciel azokra nem megyek. Vannak jó fakultatív előadások, melyeket meghívott szaktekintélyek tartanak.

1. évben mi be voltunk külön csoportokba osztva, és a gyakorlatokon, szemináriumokon úgy éreztem magam, mintha új osztályba kerültem volna. Kicsit gimis feeling volt az 1. év. 2. évtől kezdve viszont mindent magadnak kell felvenned, és kellemetlen lesz, ha addig nem szerzel barátokat, haverokat. Onnantól magadra maradtál. Random emberekkel kerülsz majd össze, akik ugyanoda vették fel a tárgyakat. Ezért szidom a rendszert, mert nem alakul ki az emberek között kohézió, és mindenki kicsit flegma.

A felsőbb évesek kezdetben próbáltak minket összehozni, szerveztek kocsmatúrákat. Azokra feltétlenül menj el! 2. évtől ez se lesz, tehát van kb. fél/egy éved, hogy beilleszkedj.


Nálunk a tanárok nagyon rendesek, de távolságtartók. A határidőket - lévén egyetemről van szó - be kell tartani, nincs kifogás, nyafogás, hogy "jaj, tanár úr, ne írjunk zh-t"...


A tanárokkal a "Neptun" elektronikus rendszeren keresztül lehet kommunikálni. Oda teszik fel a jegyzeteket, diákat, és oda küldik a fontos infókat. Ott veszed fel a tárgyaidat és a vizsgáidat is. lesz majd egy ún. Neptun-kódod, azzal fognak téged beazonosítani, ki vagy.


Kb. ennyit tudtam mondani, remélem, segítettem :) 22F

2017. ápr. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok. Hogy szeretem-e? Igen, de sajnos nem a hobbbim, nem a szenvedélyem. A jog sokaknak száraz tudományág, amit megértek, mert nehezen veszem rá magam, hogy tanuljam. Azonban fontos, hogy legyen egy minimális érdeklődésed a jog iránt, meg úgy eleve a szabályok ismerete iránt.

Van szabadidőm, főleg, hogy magadnak állíthatod össze az órarended, mellette sokan dolgoznak. Ha előadásokra nem jársz, és mondjuk a fakultatív tárgyaidra se kötelező bejárni (tárgytól és tanártól függ), és a szemináriumaidat a hét elejére zsúfolod össze, akkor az is előfordulhat, hogy szerda délre véget ér a heted, és 4,5 szabadnapod lesz. Szerintem ez k*va jó.

1. évben - mivel be voltunk előre osztva adott időpontra - fele annyi szabadidőm volt, mint idén.

A party-zás jól hangzik, de pl. aki a legnagyobb party-arc volt, az rögtön 1. félévben csúszott egy évet! ne menjen a tanulás rovására a bulizás.

2017. ápr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi,ment a zöld pacsi! :) Néhányotokra ráírok privátban is a pontos felvilágosítás érdekében.
2017. ápr. 6. 20:36
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokan leírták már, de csak támogatni tudom. Az érdeklődés a kulcsa mindennek. Olvass bele jogszabályokba. Ne a tankkönyvekkel próbálkozz, mert a való életben nem ezeket, hanem jogszabályokat fogsz forgatni. Ket., Pp., Btk., Ptk., Be. stb.


4-es, korrekt beszámoló, viszont hogy jogtörténetet nem tanulsz másodév után, az erős túlzás. ÖJT harmadévben, a legrosszabb helyen, ráadásul szigorlattal. A történelmi korszakok, nagy nevek, ilyen-olyan tudományos iskolák cicaharcai maszlagtól pedig már sugárban hánytam, és volt rá időm, mert ötödéves vagyok, és ezek a tételek szinte kötelező tartalmi elemek minden vizsgán.

3-as, én a logikus gondolkodásnak három helyen láttam hasznát az elmúlt pár év során. Első éven, a nem jogi tárgyaknál, pl. közgáz, stat, közigazgatási eljárásjognál, és azokban a helyzetekben, amikor konkrétan nem tudtam a vizsgakérdésre a választ, de a többi tárgyból rám ragadt tudással kikövetkeztettem, hogy mi lehet.

Ezeken kívül kritikátlan se.ggelésre, és a lényeg-rizsa megkülönböztetési képességemre volt szükségem mindvégig!

2017. máj. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, 7-es, az ÖJT-öt kifelejtettem. Tényleg egy okádék tárgy, pedig még szeretem is a történelmet. Az összes közül a leghaszontalanabb tárgyunk (volt).

De amikor olyan hülyeségeket kell tudni, hogy pl. a quebec-i ptk-ban milyen fogalmi elemei vannak a birtoknak vagy hogy a chilei ptk-ban még mindig létezik a lesio enormis, arra nincsenek szavak.


3. évben tanuljuk az Európai Unió gazdasági jogát (EUGJ). Mivel ebből csak a hallgatók 1%-a (se) jár be előadásra, és tankönyvet se vesz senki (kivéve aki a jegyzetet készíti), elég nehéz átmenni belőle. Erre is épül tovább a pénzügy, tehát csúszós.


4. éves tárgy még a pénzügyi jog, ami fontos, és kifelejtettem. Na, abból is seggelni kell ám...

2017. júl. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jól van hát ha azt nézzük mindenhol kell tanulni... De mégis egy ketteshez mennyire kell magát hülyére tanulnia az embernek?
2017. júl. 14. 18:22
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha úgy állsz hozzá, hogy a ketteshez mennyi kell, akkor nem igazán való neked a szak :/
2017. júl. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!