Milyen orvosi egyetemet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Lehet külföldi, vagy hazai is.

2017. ápr. 7. 02:31
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

Bármelyiket, ideálisan azt, amelyikhez legközelebb laksz. Esetleg azt, amelyik városában szívesebben élnél.


Magyarországon mind a 4 orvosi kar (szigorúan ABC-sorrendben: DE ÁOK, PTE ÁOK, SE ÁOK, SZTE ÁOK) ugyanolyan színvonalú, ez világszínvonalat jelent.


Külföldön sem kapnál jobb képzést, de ott valószínűleg jóval drágábban tudnád csak elvégezni + mindig jobb, ha az ember az anyanyelvén tanul.


Az ún. "ranglistákat" sem nagyon érdemes figyelembe venni, mert nem azt mérik, amit kellene (inkább üzleti érdekeket szolgálnak, mivel még mindig vannak emberek, akik pénzt adnak értük, függetlenül attól, hogy mit sem érnek). Azokon általában az SE van elöl, de ez általában a felvettek magasabb pontátlaga miatt van (amely meg a nagyobb vonzáskörzettel magyarázható), továbbá a hajszállal nagyobb publikációs aktivitás miatt (amely pedig azzal függ össze, hogy valamivel több a hallgató és az oktató is, mint a mási 3 karon, így abszolút mennyiségben egy hajszállal többet is publikálnak, mivel a publikációs aktivitást nem súlyozzák sem a kutatók számára, sem az életkorukra, pedig ez alapkövetelmény lenne, ha objektíven akarnánk megnézni, mi a helyzet). Ha a diploma elismertségét nézed (employer reputation), abban mérhetetlenül minimálisak csak a különbségek (100-as skálán 0,1 pont), ami statisztikailag nem releváns. A többi említett paraméterben szintén minimálisak.


Tehát én a helyedben magyar egyetemet választanék, azt, amelyikhez legközelebb lakok, vagy azt, amelyik városában szívesebben élnék le 6 évet.

2017. ápr. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel egyet értek! Város alapján válassz! Még ne is feltétlenül közelség alapján. Én speciel Bp-től 1 órányira lakok, mégis 4 órányira lévő Debrecent választottam, mert a város gyönyörű, van egyetemnek saját campusa, zöld övezet. Azóta se bántam meg, a közösség brutálisan jó, segítjük egymást, sok ismerős, barát és persze kiváló bulik, programok :)
2017. ápr. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!