Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemet ajánlanátok?...

Melyik egyetemet ajánlanátok? Semmelweis vagy Szegedi Tudományegyetem?

Figyelt kérdés
Nos, a helyzet az, hogy bár csak jövőre kerülök választás elé, a célom már 8. osztály óta megvan. Fogorvos szeretnék lenni, vagy gyógyszerész. Régóta ez a kérdés foglalkoztat, hogy melyik egyetem lenne nekem jobb. Bp-től 30 percre lakok, így a SOTE nyilván kényelmesebb. Szeged pedig a kedvenc városom, általános iskola 1.-6. osztályát ott végeztem, aztán költöztünk vissza ide családi okokból. Minden nyaramat ott töltöm. Természetesen iskolaválasztásnál nem ezen lesz a hangsúly, hanem a további lehetőségeken. Tudnátok segíteni? Ti melyiket választanátok? Mik az egyik és mik a másik előnyei/hátrányai?

2016. dec. 6. 04:57
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem Szegedet. Nekem is sok volt osztálytársam oda jár orvosi egyetemre meg egyáltalán a SZTE-re (mi félúton lakunk Pesthez és Szegedhez), és mindegyik imádja a várost, az egyetemi életet. Sőt még az egyetemet is szeretik. :D

Ráadásul könnyen előfordulhat, hogy 30 km-ről bejárni Pestre szinte hosszabb idő, mint felülni a vonatra és lemenni Szegedre. Ráadásul szerintem könnyű kollégiumot kapni Szegeden, vagy pedig nem horror árú albérletet.

Színvonalban szerintem nem ad kevesebbet a szegedi egyetem a pestinél. Én egyértelműen az előbbit választanám.

2016. dec. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Színvonal szempontjából nem tudom, hogy melyik a jobb.


Én meg sok ismerősöm is Szegedre jár és szerintem mindenki nagyon elégedett, olcsóbb, nyugodtabb.


Fogorvos meg gyógyszerész ismerősöm is boldogan jár be :D

2016. dec. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Fél karomat odaadtam volna, ha Pestre vesznek fel. Szegedet messziről kerüld el, hidd el, aranyat ér az, ha csak fél órára laksz!
2016. dec. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
52%
Én SOTEra járok, az egyetemtől fèl órára lakom, de nagyon szeretem, nagyon magas színvonalú az oktatás, kellemes a társaság, de ez csak az én benyomásom. Nekem nagyon bejött, igaz barátokra leltem, és nagyon szeretem. A további lehetőségekre ha kiváncsi vagy, nagyon sok külföldi tanulmányi programunk van, és többször lehetett menni a Richterhez gyár látogatásra a gyogyszereszeknek. Aztan hajra felvételihez! ;)
2016. dec. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
SOTE egyértelműen!
2016. dec. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
A másik karodat meg levágtuk volna itt Szegeden, ha ilyen mentalitással idejössz! :)
2016. dec. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
16%
Nem baj, majd SOTE-s orvos visszavarrja neki :)
2016. dec. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Még 2018-ban is undorító ez a rivalizálás.

(Egy vidéki orvosis, 475 ponttal)

2018. aug. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!