Melyik pályát válasszam?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Pályaválasztás előtt állok és a segítségeteket kérném. Jelenleg két szak érdekel: a jogász és a gépészmérnök képzés. Az az ember vagyok aki reál és humán beálítottságú. Véleményeteket szeretném kérni. Előre is köszönöm ÉRTELMES válaszotokat.

#egyetem #Mérnök Jogász
2017. ápr. 10. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Fizetés szempontjából egyértelműen a gépész a jobb véleményem szerint. Pályakezdő jogászok fizetése ilyen 130-150 ezer Forint körül lehet. Lehet, hogy tévedek de elég sok topic-ot olvastam itt gyakorin is ezügyben, szóval azért lehet realitás tartalma.


Viszont családból és baráti körből vannak hiteles információk a gépész fizetésről. MSC-vel egy tárgyalóképes nyelvtudással pályakezdőként multinál Győrben mondjuk 200-230, Budapesten meg akár 300 nettó is elérhető. Ilyen fizetéseket kaptak többen is. Igaz egyiket sem magyar cégnél hanem multinál.



Másik ok ami alapján döntenék a helyedben, hogy gépészmérnöki képzés érdekesebb lehet, mint több ezer törvény tanulmányozása. Tervezhetsz, gyártathatsz termékeket, lehetsz manager stb. Rengeteg féle lehetőség.

2017. ápr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értelek. Teljesen igazad van. ☺
2017. ápr. 13. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!