Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen kevésbé matekos szakot...

Milyen kevésbé matekos szakot ajánlotok nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ugyan van még 2 évem, de mostanában nagyon sokat kattogok ezen, egyrészt mert jövőre faktokat kell választanom. Sokszor nézegetem a felvi oldalát és olvasgatom milyen szakok vannak az országban, egyszerűen nem érdekel semmi. Részben az egyik oka, hogy a matematika és egyéb reál tárgyak, kivéve a biológiát, mind a halálom, így ezektől az egyetemen, főiskolán szeretnék majd egy életre megszabadulni, vagy csak valami lightos verzióját választani. Viszont a nyelvek (2 nyelven beszélek Folyékonyan), a történelem, talán még biológia és földrajz, mindet nagyon szeretem. A kriminalisztika, vidékfejlesztés, esetleg valamilyen nemzetközi dolgokkal foglalkozó szak lenne az én terepem úgy érzem. Van olyan, aki hasonló cipőben járt? Hogyan döntött? Esetleg mit tudnátok nekem ajánlani, amivel meg is lehet élni, akár külföldön is? A védőnő szak mennyire nehéz, ha arra jelentkeznék mire számítsak? Nem szeretnék beállni a (sajnos) munkanélküli bölcsészek közé... Nagyon aggódom mi lesz.



2017. ápr. 18. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:

kedves kérdező, ha jól értem, most vagy 16. ne gondold magadat nagyon tehetségtelennek, ha már most jól beszélsz 2 nyelvet, soha nem lesz problémád az elhelyezkedéssel, még bölcsészként sem.


én azt tanácsolnám, hogy a próbálj meg a való életben munkatapasztalatokat szerezni, más kortársaiddal ellentétben, akik csak anyuci pénzéből járnk bulizni ilyen korban.


menj el önkénteskedni valahova, betegeket ápolni, meglátod, hogy akarsz-e az egészségügyben dolgozni (akár orvosként, akár ápolóként, stb).


menj el nyári munkára valahová, ahol megtapasztalhatod, milyen egy munkahely (16 éves kortól már lehet legálisan), és még pénzt is kereshetsz.


menj el tudományos diákkörbe, ha érdekel, milyen a biológus élete, milyen egy laborban dolgozni (középiskolások is mehetnek ide).


azt, hogy mit akarsz az élettől saját magadnak kell eldönteni, és már most meg kellene kezdeni a tapasztalatszerzést hozzá. Az, ha a Szigetre mész nyárra, sokat nem ad hozzá a jövődhöz, ellenben egy önkéntes munka vagy diákmeló jól mutat az önéletrajzban.

2017. ápr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egyáltalán bulizós, csak egy kis örök szerencsétlen. Szeretek segíteni mindenkin mindenhogy, legyen állat vagy ember, de pl. amit kinéztem magamnak védőnő szak, félek hogy nem vagyok elég okos hozzá...
2017. ápr. 18. 22:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Félre ne értsd, a védőnők csodálatosak, és szerintem egy nagyon hasznos és megbecsülendő ága az egészségügynek, de alacsonyak a ponthatárok és nagy rá a szükség, szóval messze nem csak a zsenik és a stréberek járnak oda. Nem hiszem, hogy buta lennél hozzá, nem az jött le az írásodból. :)
2017. ápr. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!