Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha otthagyom az egyetemen...

Ha otthagyom az egyetemen masodevesen, es felvetelizek az orvosira, akkor az elozo egyetemet be tudom fejezni, miutan elvegeztem az orvosit?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy dilemmaban vagyok.Probalkoztam az orvosira bekerulni egyszer,nem jott ossze...nagyon keves kellett volna.. Es most vagyok masodeves egy masik egyetemen... de nagyon gondolkodom rajta hogy ujra felvetelizzek. Kicsit sajnalnam ezt a ket evet csak ugy eldobni...ezert gondolkodtam azon hogy majd esetleg kesobb elvegzem ezt is..

2017. ápr. 22. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, de újra kell majd jelentkezned (talán újra felvételizned is, ez erősen szakfüggő) és elfogadtatni a tantárgyakat (de ha ugyanoda mész vissza, ahol végezted, valószínűleg nem lesz gond ezzel).


Meg nem lesz már állami finanszírozott féléved, mivel az orvosi eleve 12 félév, így fizetned kell majd a tandíjat. Ha eddig is államin voltál, akkor félő, hogy már az orvosi utolsó évében is, mivel 14 félévet támogatnak, és abból már 4-et elhasználtál. Ha eddig nem államin voltál, akkor ez a pont nem releváns.

2017. ápr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát elvileg az indexed megmarad meg minden, de kérdés, hogy mondjuk 7 év múlva mennyit változik a tanterv stb, hogy elfogadják-e újra.

Viszont én olyanról is hallottam, hogy az aláírás 6 félévig él, ugyanígy a vizsgákkal..

TO-n kérdezd meg.

Amúgy igen nehéz döntés, mert ha most abbahagyod, több állami féléved marad orvosira, viszont akkor ez megy a kukába..

2017. ápr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a jelenlegi képzésed alapszak, és már másodéves vagy, akkor előbb fejezd be ezt - ha államin vagy iratkozz át költségtérítésre.

(Főleg, hogy a "nagyon gondolkodom rajta hogy ujra felvetelizzek" számomra azt jelenti, hogy idén nem jelentkeztél, így vagy úgyis befejezed az alapszakot, mielőtt felvehetnének vagy már csak az utolsó, többségében gyakorlati féléved lesz hátra.)

Ha osztatlan ez a képzésed is, akkor nehezebb a döntés, akkor az legyen az első, amit igazán csinálni akarsz. De akkor is érvényes, hogy mire felvennének, már túl lennél a képzés felén, tehát nem ártana költségtérítésesen befejezni.

2017. ápr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenben egyetértek az előzőekkel. Mondjuk nem tudom, milyen szakon vagy, de nem biztos, hogy az orvosi elvégzése után pont újabb iksz év kitérő egyetemre lenne szükséged, de ez megoldható, ha levelezőre felvételizel újra. Ha hat évig érvényesek az aláírások, ötödévben felvételizz újra önköltséges levelezőre, és egyből passziváltass, mármint, gondolom, így lenne megoldható, de ez egyetem és szakfüggő.

Mondjuk, mivel idén már nem tudsz jelentkezni, ha hároméves a képzésed, egyszerűbb átkérni magadat önköltségre, diplomázni, közben felvételizni orvosira.

(egyébként 2015-ben 403 volt az utolsó államis általános orvos szakra felvett ember pontja, 2016-ban pedig 420, szóval ha 2015-ben csak kevés hiányzott, nagyon valószínű, hogy újra kell érettségizned)

2017. ápr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom a valaszokat,egyebkent elelmiszermernokin vagyok.
2017. ápr. 22. 16:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor jövőre végzel, ugye? Szerintem menj át önköltségre és csináld meg, biosz-kémia érettségi közben nem hinném, hogy parás lesz, mivel nem jöttél ki a lendületből. :D Hajrá. :)
2017. ápr. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahh látom 7 félév, akkor ez bonyibb.
2017. ápr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
SZIE amúgy? :D
2017. ápr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!