Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egyetemesdi hogy működik?...

Az egyetemesdi hogy működik? Ez a belinkelt szak egy igazi, működő, diplomát adó képzés, vagy csak valami kiegészítő tárgy?

Figyelt kérdés

[link]


Pszicholingvisztika a Corvinuson.


Ez egy olyan, ahová érettségi után mehetek továbbtanulni? Vagy csak a már corvinusosoknak egy extra lehetőség?

Vagy ezt hogy lehet eldönteni? Mert pl sehol nem írnak a felvételi követelményekről, és ez nagyon elbizonytalanított. Vagy ha ez esetleg nem a leghivatalosabb tantárgyi oldal, akkor belinkelnétek az "igazit"?


Kérlek segítsetek!



2017. ápr. 24. 17:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy óra, ami kreditet ér.
2017. ápr. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%

Érdekes... odavan írva, hogy ez egy tantárgy, nem egy szak, hanem egy tantárgy. Olyan, mint a középiskolában egy tantárgy, pl: biológia.

Ha szakok érdekelnek, akkor felvin nézelődj.

[link]

(ui: Sokat kéne fejlődni, mert ilyen bakikkal nem sokáig fogod kibírni még egy büfészakon sem.)

2017. ápr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kösz kettes, igazán segítőkész vagy...

Azért írtam ki a kérdést, mert fogalmam sincs hogy az egész hogy működik, és erre vártam segítséget. Nem mindenki születik ám zseninek, mint te. Tudom, hogy fejlődnöm kell, és a kérdésem szerintem nem erre irányult.


Köszi azért a belinkelt oldalt, majd átböngészem.

2017. ápr. 24. 17:26
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

"Azért írtam ki a kérdést, mert fogalmam sincs hogy az egész hogy működik, és erre vártam segítséget. Nem mindenki születik ám zseninek, mint te."


Nem tudom mit vagy úgy oda, teljesen korrekt választ adott. Én viszont leszögezném, hogy te nemhogy zseni nem vagy, hanem egyenesen szellemileg gyenge képességű, ha annyiból nem találtad ki, hogy ez egy tantárgy, hogy oda van írva, hogy TANTÁRGY.


Segítek, kiemeltem neked:

[link]

2017. ápr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Egy olyan embernek, aki nincs tisztában az egyetemek oktatási rendszerével és szerkezetével nem feltételen lesz egyértelmű a dolog még a tantárgy szó odaírásától sem. A csapni való stílus és hangnem viszont titeket jellemez. Inkább ne reklámozzátok, hogy felsőfokú végzettségeket van vagy lesz... Sajnos ma már ez semmit sem jelent.
2017. ápr. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

#2-es vagyok, nem születtem zseninek, csak szimplán tudok olvasni, googlen keresztül keresgélni, és azt, amit most tudok, autodiktata módon tanultam meg én is.


#5 Elolvastad egyáltalán a lapon lévő adatokat? Abból csak annak nem derül ki, hogy itt tényleg egy tantárgyról van szó, aki maximálisan inkompetens a témában, de még a megfelelő alapja sincs meg ahhoz, hogy túlélje az egyetem első félévét.

Ott nem az megy, hogy mindent a szádba rágnak, hogy mit hogyan kell csinálni, és ennél csak sokkal nagyobb "problémákkal" fog találkozni. Elég annyit mondanom, hogy egy könyv bevezetője bonyolultabb, mint ez a lap? :) :)


Kb. 10x odavan írva, fekete betűkkel(kiemelve!!), hogy ez egy tantárgy.

Az is odavan írva, hogy kötelező tantárgy. Na már most melyik képzés kötelező a felsőoktatásban? Mindre jelentkezni kell. Már itt rákellett volna jönnie, hogy ez tényleg egy tantárgy.


Ezen felül, azért azt elképzelheti, hogy egy alapképzés nem egy év, még a FOSZ is 2 év.

Ha ezek sem mennének, akkor legalább illik a felvit picit olvasgatni. Amire szintén adtam linket.

2017. ápr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi #5, pont erről van szó, amit leírtál.


Az oké, hogy tantárgy, meg szak, csak bárhol kerestem rá, mindenhol úgy kezelik az olvasót, mintha az alapokkal tisztában lenne. És annak a reményében jöttem ide, hogy valaki ezeket az alapokat elmondja. De ha nem, hát nem, max kutakszom tovább.


Még csak annyi, hog, ha pl egy 7.-es az 50 óra közösségi szolgálatról vagy a faktok és érettségi rendszeréről kérdez, mert kíváncsi rá, akkor őt is lehurrogod, hogy mit nem ért azon, hogy ööötveeen óóóraaa köözöössééégiiii szooolgááálaaat meg ééérettsééégiiii, meg hogy ilyen intelligenciával a 8 általánosa sem lesz meg?


A felvi.hu-t láttam h belinkelted, azt meg is köszöntem már.

2017. ápr. 24. 21:51
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

olvasgass a felvi.hu és az eduline-on még leghülyébb kérdésekre is kapsz választ. S tény h valahol el kell kezdeni :D


Felvi.hu egyetemek, főiskolák vagy pedig a Szakok, képzések menüpont ami hasznos nagyon :D

Illetve az aktuális Felvételi tájékoztató is sok mindenre rámutat

2017. ápr. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. ápr. 24. 21:58
 10/16 anonim ***** válasza:
34%

"Egy olyan embernek, aki nincs tisztában az egyetemek oktatási rendszerével és szerkezetével nem feltételen lesz egyértelmű a dolog még a tantárgy szó odaírásától sem. A csapni való stílus és hangnem viszont titeket jellemez. Inkább ne reklámozzátok, hogy felsőfokú végzettségeket van vagy lesz... Sajnos ma már ez semmit sem jelent."


Nem, semmit sem jelent, csak annyit hogy tudunk olvasni... oda van írva, hogy T A N T Á R G Y. Mégis mi a lófüttyöt képzelsz, mi lesz akkor? Én nem hiszem el, hát nagymamámnak mondanám, ezt, ő is felfogná, pedig nem hogy egyetem közelében nem járt, de még középiskolába sem.


De mondom, nem kell olyan embernek egyetemre menni, aki 18-hoz közeledve ennyit sem tud értelmezni. Nem kell minden funkcionális analfabétaként éveket elszórakoznod egy egyetemen, úgysem lesz így diplomád.

2017. ápr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!