Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egyetemesdi hogy működik?...

Az egyetemesdi hogy működik? Ez a belinkelt szak egy igazi, működő, diplomát adó képzés, vagy csak valami kiegészítő tárgy?

Figyelt kérdés

[link]


Pszicholingvisztika a Corvinuson.


Ez egy olyan, ahová érettségi után mehetek továbbtanulni? Vagy csak a már corvinusosoknak egy extra lehetőség?

Vagy ezt hogy lehet eldönteni? Mert pl sehol nem írnak a felvételi követelményekről, és ez nagyon elbizonytalanított. Vagy ha ez esetleg nem a leghivatalosabb tantárgyi oldal, akkor belinkelnétek az "igazit"?


Kérlek segítsetek!



2017. ápr. 24. 17:13
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

De bakker! Jó, ott van, hogy tantárgy. Tudok olvasni. De éppen az is lehetne, hogy azt az egész tárgyat nevezik tantárgynak, amit a diák tanul. Nem? Hogy pl "milyen tárgyat tanulsz?" "xyz-t." és ez jelöli h hova jár és mit tanul, és a "tárgy" helyett mondhatnának szakot vagy képzést egyaránt. Elképzelhető lenne ez is, nem? (Màr ha kicsit visszagondolsz azokra a régi szép időkre, amikor nem voltál még ilyen jól informált mint most..)


Ha meg nem tudsz kultúráltan válaszolni, akkor mi a búbánatos fenéért fárasztod magad??


Egyébként 10.-es vagyok.. Csak mielőtt nagyon lehurrogtok hogy "18 évesen ezt se tudod"


Mindegy, nem kérek több választ, köszönöm annak a pár embernek akik hasznos információt adtak, annyi pont elég is, nem kell több.

2017. ápr. 24. 22:27
 12/16 anonim ***** válasza:
6%

"De bakker! Jó, ott van, hogy tantárgy. Tudok olvasni. De éppen az is lehetne, hogy azt az egész tárgyat nevezik tantárgynak, amit a diák tanul. Nem? "


Nem. Milyen idióta logika ez? :D Ha te az iskolában tanulsz matematika nevű tantárgyat, akkor te olyan szakon tanulsz? :D Értelmetlen amit írsz.

Egyetemen szakok vannak, amikhez tartoznak tantárgyak. Ugyan úgy mint közép és általános iskolában. Általános iskolából és középiskolából sem egy fajta van. Van aki szakmunkásképzőben péknek tanul, van aki szakközépben szerkezetlakatosnak vagy tököm tudja minek, a harmadik meg gimnáziumba jár. Mindegyiknek vannak tárgyai, amik között vannak egyediek is, meg olyanok is amik közösek. Pl. mindegyik tanul irodalmat valamilyen szintig. Ettől még egyik sem lesz irodalmár, vagy hasonló.


"Ha meg nem tudsz kultúráltan válaszolni, akkor mi a búbánatos fenéért fárasztod magad?? "


Nem fárasztom magam, sőt hasznosan válaszoltunk, csak hát a te lelked túlságosan érzékeny ahhoz képest, hogy olvasni sem tudsz.


"Egyébként 10.-es vagyok.. Csak mielőtt nagyon lehurrogtok hogy "18 évesen ezt se tudod""


Ha 16 évesen nem tudod elolvasni és értelmezni a tantárgy szót, akkor az még mindig gáz.

2017. ápr. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Hasznosan, igen, mert kaptam választ a kérdésemre. De mondjuk az 5.-ödik ugyanolyan tartalmú válasz után az ember már nemigen tudja húdehasznosnak értékelni azt...

De a mindenféle beszólásokat h pl analfabéta vagyok, sohase lesz diplomám, szellemileg fogyatékos, stb, igazán mellőzhettétek volna, mert olyat sztem nem kértem, hogy egy kicseszett kérdés alapján írjatok rólam komplett jellemzést.

(Ezek a tulajdonságok meg egyébként tényszerűen nem igazak. Ha ismernél, tudnád. És mellesleg inkább lennék utcaseprő tiszta lelkiismerettel, minthogy 3 diplomával szóljam le azokat, akik még csak most kezdenék a nagybetűs ÉLETet.)

2017. ápr. 24. 23:28
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem a diplomákról meg az utcaseprőkről van szó, hanem ha valamihez 15x oda van írva, hogy tantárgy, akkor mi a francért kérdezed meg, hogy az egy tantárgy-e?
2017. ápr. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Pl azért, mert nem tudtam, hogy az egyetemeknél definíció szerint ugyanazt jelenti-e a tantárgy szó, mint középsuliban.
2017. ápr. 25. 16:18
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem, egyetemen a tantárgy szó a magyar nyelvtől eltérő módon új jelentést kap, mégpedig a paprikás krumplit.
2017. ápr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!