Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatika...

Programtervező informatika vagy mérnökinformatika?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom,hogy ez már sokadik kérdés,de amiket találtam azok már eléggé elavultak,több éves kérdések voltak.

Melyik szakirányt ajánlanátok nekem?

Célom,hogy szoftvereket,applikációkat tervezzek és le is tudjak fejleszteni természetesen,de érdekel a digitális áramkörök,számítógéphálózatokat megtervezése,szóval úgymond a hardveres dolgok felé is hajlok.


Mit ajánlotok?

Előre is nagyon-nagyon hálás vagyok minden válaszért!

Sziasztok



2017. ápr. 24. 18:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Tök mindegy. És ez most egy halál komoly válasz volt. Ebben az esetben a megfelelő egyetem megválasztása sokkal nagyobb különbséget jelent, mint a szak.
2017. ápr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

ha a hardveres oldal is érdekel, akkor inkább mérnök infó.


egyébként igaz, hogy a válaszok többsége itt több éves, de a tematika az egyetemeken sokkal lassabban változik, pláne az egyetemek kínálatát összességében nézve (mivel nem jelöltél meg konkrét egyetemet), így még bőven van realitása azoknak, amiket e kérdések alatt írtak...

2017. ápr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
ELTE IK vagy BME
2017. ápr. 24. 21:19
 4/13 anonim válasza:
En is ekozott a 2 suli es szak kozott vacilalok. Eddig kicsit jobban ELTE talan.
2017. ápr. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
BME egyértelműen, ott értelmes dolgokat tanítanak, szaktól függetlenül.
2017. ápr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

"BME egyértelműen, ott értelmes dolgokat tanítanak"


ja értem, az ELTE bármely szakján "nem" értelmes dolgokat tanítanak a hallgatóknak.


Nem nagyon lehet mit mondani, hogy melyik.. ezt te magad döntsd el. BME--> fizika,"kis"matek ELTE--> nincs fizika,nagy matek..


Ha applikáció a cél, akkor nincs sok köze a fizikás résznek hozzá, véleményem szerint.. :)

2017. ápr. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%

"BME egyértelműen, ott értelmes dolgokat tanítanak, szaktól függetlenül."


Te se ismersz olyat aki elvégezte, meg nem jártál egyetemre és nem láttad a bmeme.hu-t se, mi? :D


"Ha applikáció a cél, akkor nincs sok köze a fizikás résznek hozzá, véleményem szerint.. :)"


Az ennek a teljesen igaz mondatnak a folytatása, hogy a matekos részhez sincs köze hozzá :D


Az a baj, hogy (szerintem) szoftverfejlesztőként mindkettőn van felesleges szívás rész: az egyiken a hardveres, mérnökös tárgyak, a másikon meg az orrba-szájba matek.

2017. ápr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Már nagyon unom ezt a "bme = fizika + matek vs. elte = nem fizika + matek" felosztást..


BME-n valóban van fizika, de a szakot egyáltalán nem érdemes ez alapján besorolni/megítélni.. Hogy miért nem?

1. BME infón fizika "csak" az első évben van, minimál matekkal (emlékeim szerint a legnehezebb dolog kettős körintegrálok számítása volt, ami ha tudod mi van mögötte, gyerekjáták kiszámítani)

2. BME-n sokkal-sokkal-sokkal nehezebb tárgyak is vannak mint a fizika..

3. A Fizika kb. szinte "alkalmazott matematika". Ungyanezt a matekot ELTE-n is felszeded, csak más körítéssel... BME-n van egy valós világbeli modell az egész matek mögé ültetve, ENNYI.

2017. ápr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Természetesen első félév fizika, majd elektronika, majd mittudomén milyen tárgynévben jelenik meg.


Mindenre rá lehet fogni hogy a matek van mögötte.. "csak más körítésben", de a tulajdonképpeni neve FIZIKA.

2017. ápr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
A leírtak alapján egyértelműen BME.
2017. ápr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!