Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova kell mennem továbbtanulni...

Hova kell mennem továbbtanulni, ha a dinoszauruszokkal foglalkozó tudományág érdekel?

Figyelt kérdés

Már kiskorom óta érdekelnek a dinoszauruszok. Az óvodában a bagoly által felemésztett egér kopetet mindig próbáltam összerakni és előadást tartottam a dinoszauruszokról, hogy milyen korban éltek, milyen módon pusztultak ki stb.(igen..:'D) Most

vagyok 10.-es tanulnó és faktot kellene választanom, de fogalmam sincs, hogy Milyent válasszak, ahhoz, hogy bővebben tanulhassak ezekről az őslényekről, és az is érdekelne, hogy gimnázium után milyen felsőoktatást kellene választanom. Ez mennyi Idő stb stb.


2017. ápr. 25. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Történelem tantárgy -> Egyetemen: Régészet alapszak -> Paleontológus szakirány. Angol nyelvre állj rá a tanulásban.
2017. máj. 1. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én csak 13 éves vagyok de engem is érdekelnek ezek az ős lények már kis korom óta,a dínók álltal szerettem meg a történelmet:)és én a paleontológiát ajánlom
2017. máj. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mennyire aktuális még a kérdés, de azért én is írok egy választ. Az első nem igazán értem, hogy ezt honnan vette. Az archeológia (régészet) egyik társtudománya valóban a paleontológia (őslénytan), de inkább csak módszertanában. A paleontológia egy természettudomány, nem foglalkozik az emberi kultúrával. Azt tudom, hogy az ELTE TTK Földrajz- és Földtudományi Intézete oktat paleontológiát, Őslénytani Tanszék. Az angol valóban sokat segít. Fontos, hogy nem csak dinoszauruszokkal foglalkoznak, hanem minden őslénnyel. Remélem tudtam segíteni! :) Itt van néhány hasznos link: [link]

[link]

2017. aug. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segítettél!
2017. szept. 14. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!