Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti félbeszakítanátok egy 2...

Ti félbeszakítanátok egy 2 éves OKJ-s képzést, ha felvennének egyetemre?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy 1 év nem sok, de mivel már 22 éves vagyok, jó lenne minél hamarabb főállásban elhelyezkedni. A diploma jóval több budapesti munkalehetőséggel és magasabb fizetéssel járna, meg amúgy is egy nagy álmom teljesülne vele. A jelenlegi sulim elég "gagyi", nem érzem azt, hogy olyan tudást adnának át, ami majd értékes lenne a munkaerőpiacon. Az érv mellette, hogy 1 év múlva lenne egy szakmám, míg a diplomát jó esetben 3 és fél év múlva szerezném meg.

2017. ápr. 27. 07:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen, főleg, hogy érzed is, hogy "gagyi"- ezt, hogy nem egy komoly képzés a munkáltatók is tudják ám...

Szánd rá azt az 5 évet, hogy utána 40 évig sokkal jobb esélyeid legyenek a munka területén.

2017. ápr. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én elkezdeném az egyetemet és mellette befejezném az okj-t. Főleg ha fizetősön vagy, akkor lehet egyezkedni,hogyha nem tudsz mindig bejárni pl.És akkor úgyis áttolnak a vizsgán, ha közöd sincs hozzá.

De ha valami ingyenesen vagy, akkor nem biztos, ott szigorúbban vehetik a bejárást és a vizsgát is.

De én próbálnám összeegyeztetni.

De ha választani kell, akkor inkább az egyetem. Lehet leszel 25-26 mire végzel, de mivel kb 65 éves korodig fogsz dolgozni, megéri tanulni.. Bár szerintem mire odajutunk már nem is nagyon lesz nyugdíj, mindenképp olyat kell választani ami jó és szeretjük csinálni.Ha hosszú odáig az út is megéri

2017. ápr. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha olyan a szak, hogy lehet passzív évvel kezdeni, én végigcsinálnám az OKJ-t is, ha már egy éved úgyis benne van, sosem lehet tudni, mit hoz az élet. Veszteni nem veszthetsz vele. De nem minden szakon engedik, hogy rögtön felvételi után passziváltass, ennek utána kell járnod az adott szak Tanulmányi Osztályán!
2017. ápr. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!