Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre nehéz bekerülni?

Egyetemre nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg 9.-es vagyok. A tanulmányi eredményeim nem valami fényesek (átlagom kb 3.5). Informatika szakon vagyok és szeretnék továbbmenni programtervező informatikusra. Egyetemeknél is nézik a tanulmányi eredményeket vagy ha középszintű érettségi a követelmény akkor felvesznek mindenképp, ha az megvan?

2017. ápr. 30. 21:51
 1/7 anonim válasza:
100%

Bekerülni nem nehéz, de azért csak középszintű érettségikkel nem biztos, hogy sikerülni fog.


A 3.5 átlag nem mond sokat, azt kéne tudni, hogy matekból, programozásból milyen vagy.


Mondjuk ha a matekot nem érted / nem látod át / nem szereted, akkor hiába kerülsz be, sose fogod elvégezni.

2017. ápr. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Inkább az informatikához semmilyen formában nem kapcsolódó tárgyak húzzák le (pl irodalom) matekból egész jó vagyok (és értem is). Programozni szeretek az átlagom abból 4.5, bár ez semmit nem jelent, mert nevetséges amit tanulunk. Érdekel is a dolog, biztos megtanulnám magamtól is, csak hát papír nélkül nem sok mindenre kellenék gondolom.
2017. ápr. 30. 22:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vesznek fel, ha a jelentkezők közül felállított rangsor szerint beférsz a szakra. Ha a felvételi tárgyakból jó vagy, akkor nem érdemes aggódnod, mert erre a szakra nem magasak a ponthatárok, ráadásul duplázni is tudsz, és ha nem vesznek fel elsőre, bármennyiszer újrapróbálhatod, de szerintem az a tuti, ha minden tantárgyból megpróbálod összeszedni magadat. Ezenkívül egyvalamiből minimum emeltezned kellene, ami felvételi tárgy (nem azért, mert kötelező, azért, mert tök jól jön pluszpont szempontjából, és az emelt alapok nagyon hasznosak az egyetemen, és kb elvárás is), és jó lenne, ha letudnád a nyelvvizsgát még egyetem előtt is, mert ott sokkal kevesebb időd lesz, pluszpont és diplomát csak akkor kapsz ugye, ha megvan.
2017. ápr. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segítettetek.
2017. ápr. 30. 22:13
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lassan ott tartunk, hogy papír nélkül is kellenél, csak tudj programozni. Hihetetlen mennyire keresik a programozókat, lassan már a cégek mennek a programozók után, nem a programozók a cégek után.


Szegeden programtervezőre járok. Mikor kezdtem, 240 volt a ponthatár, bár jócskán meghaladtam, de így könnyű volt bejutni. Egyébként nyilván számít a tanulmányi eredmény, azt hiszem kötelezően a matek és választhatóan az infó/töri számít bele a felvételibe. Viszont én azt ajánlanám, hogy ide csak akkor gyere, hogyha emelt szintű infót letettél. Ha jól tudom nektek már kötelező lesz emeltet rakni valamiből, úgyhogy javaslom az infó legyen. Ha úgy jössz ide, hogy nem tudsz programozni, vagy csak valamelyik noname nyelvet tanultad félig-meddig, és nincs benned annyi szorgalom, hogy minden nap minimum 1-2 órát leülj gyakorolni, akkor ki fogsz bukni az egyetemről. Na nem elijeszteni akarlak, mert ha megcsinálod ezt a szakot, akkor garantáltan kapkodni fognak érted nagy fizetésekkel. Csak lásd át a súlyát, és még most kapj észbe. Én ha a helyedben lennék, és még lenne 3 évem a középsuliból, biztosan nagyon ráfeküdnék a progra, mert az egyetemen olyan tempót diktálnak belőle, amit kevés ember tud követni.

2017. ápr. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem érdekel, hogy irodalombol hányas vagyok. A matek az infó és az angol menjen. Ha ebböl a 3 tárgyból jó vagy, akkor elötted a siker. A többiböl elég annyi ,hogy át menj kettessel az érettségin, mivel van olyan pontszámítás, hogy csak a matek-infót nézik. Angol viszont kelleni fog, arra is feküdj rá, egyetem elött nyelvvizsga minimum, de nem a nyelvvizsga a lényeg, hanem az angol tudás.


Feküdj rá a programozásra, és ha már valamennyire megy, akkor menj a komolyabb nyelvek felé. C, majd C++,C#,Java. Ha ezeket valamennyire ismered, akkor a progos tárgyak egyetemen könnyebben fognak menni. Viszont előre szólok, hogy programozni neked kell emgtanulni, az egyetemen nem fogják olyan szinten megtanítani, hogy igazán menjen. Szóval a lényeg: foglalkozz vele sokat, szabadidődben. Ha ezt megteszed, akkor minden másnap kapni fogod az új állásajánlatokat.


Bejutni nevetségesen könnyü, de mondom, foglalkozz a programozással sokat, és az sem ártana, ha kicsit szoktatnád magad a terheléshez. Egyetemen sok olyan tárgyad lesz, aminek nem ( annyira ) van köze a képzéshez, gyors lesz a tempó, és én látom a szaktársaimon, hogy azok akik nem szoktak hozzá a normális, napi szinten leülös tanuláshóz, azok bizony csúsznak.

2017. máj. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Programtervező informatikus szakon inkább aluljelentkezés szokott lenni, mint felüljelentkezés (még az eltén is, de vidéki intézményeknél különösen). Szóval nagyon könnyű bekerülni, az elvégzése viszont már nem annyira egyszerű (1/3 végzi el kb.), nem ártanak az erős alapok matekból, ugyanakkor programozásban meg a legtöbb egyetemen 0, amit megtanítanak, így azt ha nem tanulod autodidakta módon, akkor wc papírt fog érni a diplomád.


Nekem is 3.5 körül volt az átlagom 9-edikben, konkrétan egy gyenge, nem tagozatoa gimnáziumban, viszont a matek és az informatika érettségit nagyon könnyű volt 5-ösre megírni 4 évvel később (mondjuk nekem a többit is), ha nem vagy dolgozatról dolgozatra magolós, akkor neked sem lesz ez gond.

2017. máj. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!