Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvosi egyetemre szeretné...

Állatorvosi egyetemre szeretnék bekerülni. Szerintetek sikerülhet? :/

Figyelt kérdés

Februártól kezdem a felkészülést.

Biológiából es kémiából szeretnék emelt szintű érettségit szerezni.

Magantanarhoz fogok járni mindkét tantárgyból. A két tantárgyat külön gondoltam megcsinalni,mert egy emeltre szerintem könnyebb fókuszálni, mint még egy olyan nehéz tantárgyra. Értem ezalatt, hogy a biológiara 7honapom van, a kémiara 6honap es 90%+ a cél. Most fogok érettségizni, de az állatorvosi lehetőség csak az utolsó évben jutott eszembe ujra. Biológiából jeles voltam, kémiából akadtak gondok, de remelem a magántanár segítségével ez megoldódik. Tudom, hogy késő es nem olyan szakma, amit ha megunok akkor váltogathatom. Tényleg ezt szeretnem csinálni, es ha kell éjjel nappal tanulok rá, ha van rá esélyem, hogy sikerüljön. Mindig is állatorvos szerettem volna lenne, de a barátnőim folyamatosan hülyének néztek, es en éreztem szarul magam ha a biológiai dolgozataim jol sikerültek.. Csak azt kérdeztek folyamatosan, hogy ezt te honnan tudod?:O Na vajon honnan tudnám szerintetek ha nem a tankönyvekből? Hisz velük ellentétben en foglalkoztam az anyaggal es nem a kocsmát jártam. Majd jött a csodálkozás, hogy tudom a választ a kérdésre. Miután szóvátettek, hogy mi a véleményük abbahagytam es informatika faktot vettem fel, (ahogyan ők, mentem utánuk) a két természettudományos tantárgy helyett. Orbitális hülye vagyok, amiért hagytam magam befolyásolni.

Ilyen határral, de szorgalommal es kitartással szerintetek sikerülhet?



2016. jan. 11. 22:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Figyelj, ez rajtad múlik. De attól, hogy februártól fogsz csak magántanárhoz járni, otthon már most elkezdeted. Nézd meg mennyivel nehezebb az emelet a középszintű érettségitől, és gyakorolj. Előző évek érettségik megoldása is fent van így még ellenőrizni is tudod magad. Én is biológiából érettségizek és a tanárom mindig azt mondja, hogy az emelt már nem sokkal nehezebb, mint a közép. Viszont a szóbeli részének van egy kísérlete, ami egy projekt munkával kiváltható, nem tudom, hogy emelten is így van-e, középen biztos.
2016. jan. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom, hogy válaszoltál.

Azt esetleg nem tudod, hogy az érettségin kell elvégezni kísérletet gyakorlatban, vagy csak elméletben?

2016. jan. 12. 00:51
 3/14 anonim ***** válasza:
Kémiából gyakorlatban is van, azt hiszem összesen kb 70 kísérlet van és annak talán a fele,vagy picivel több mint a fele elvégzendő,de nem nehezek,nyugi ! :)
2016. jan. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát tényleg orbitális baromság volt a részedről, de nem értem minek vannak ilyen barátaid..mindegy, ellenségekre legalább már nincs szükséged.


Ami az érettségit illeti, én a helyedben már most elkezdenék készülni rá, tanártól függetlenül. Nem kell azért totál hülyének néznie az első alkalommal. Persze, hogy megcsinálható, minden megcsinálható, csak rohadtul kell akarni.

2016. jan. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok..a kísérletet úgy tudom gyakorlatban kell bemutatni, de nem nehezek.
2016. jan. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%
Nincs Állatorvosi Egyetem. Még mindig nincs. :D
2016. jan. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem simán van esélyed.

Én úgy gondolom, hogy a középszintű és az emelt szintű biosz között nagyon nagy ugrás van, de abszolút nem teljesíthetetlen, főleg, ha van mellé egy kis kémia tudásod, mert elég sok benne a biokémiás téma.

Egyébként ami fontos, hogy foglalkozz vele minden nap, vegyél elő könyveket, olvasgasd őket, esetleg készíts jegyzetet.

Simán meg lehet csinálni, csak kitartás és szorgalom kell hozzá.

Szerintem a kémiával sem lesz gondod, ha egy jó tanár tanítja meg neked.

2016. jan. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a válaszokat:))

Hat konkrétan ilyen egyetem nincs, akkor pontosítok: Állatorvos-tudományi Egyetem. Így jobb?:D

2016. jan. 14. 04:19
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem azért írta előttem valaki, hogy nincs ilyen egyetem, mert még tényleg a Szent István Egyetem egyik kara, de már nemsokáig :)
2016. jan. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Júliusban mar különálló egyetem lesz, úgyhogy :)
2016. jan. 14. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!