Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológusnak vagy informati...

Pszichológusnak vagy informatikusnak tanuljak?

Figyelt kérdés

Tudom,két elég különböző irányzatról van szó.

Pszichológia jobban vonz,viszont nem tudom hogy lelkileg bírnám-e ezt a pályát.De nagyon érdekel minden ezzel kapcsolatos téma,szívesen segítek másokon,és jól értek az emberekhez.Mivel elég sokáig is kell tanulni,és a jó elhelyezkedés se garantált,így kicsit tartok tőle.Fontos lenne,hogy minél hamarabb el tudjak helyezkedni.De persze az is fontos hogy élvezzem is a munkát.Az is a problémám,hogyha ilyen irányba mennék tovább,én bioszból szeretnék emeltezni,de nagyon rossz a biológia tanár és szinte mindenki panaszkodik,hogy nem tanít semmit,be se járnak inkább órára.

Informatika is érdekel,bár nem annyira mint a pszichológia.Nem vagyok rossz matekból,de azért néha vannak nehézségeim vele,ettől függetlenül 5ös vagyok belőle.Itt hamar el is tudnék helyezkedni is,és jól is keresnék.

Ezen az éven kívül még van 2 évem,szóval még van időm gondolkozni ezen,viszont fakultációt most kell választani,és mivel ez két eléggé eltérő irány,úgy is kéne választanom fakot.

Arra gondoltam,hogy angolt külön tanárnál tanulnám,és így emelteznék belőle.Felvenném fakultációnak a matekot meg az infót,és ha esetleg annyira nem tetszene,akkor ott lenne még az angol emeltem és átmennék bioszra,talán külön tanárnál azt is megpróbálnám emelten.Vagy esetleg menjek magyarra?De az a baj,hogy hiába jó a tanár,ha egyszerűen nem tetszik:(

Félek,hogy rossz döntést hozok,nem fog annyira tetszeni a munka vagy nem fogom bírni.Annyira bizonytalan vagyok .Ti mit tennétek?



2017. máj. 4. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Menj informatikusnak aztán hobbiból végezd el levelezőn a pszicho-t és legyél hétvégi pszichomókus.
2017. máj. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Informatikát válaszd elsőre ! Ha végeztél azzal és befér az idődbe,utána még tanulhatsz pszichológiát.
2017. máj. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Informatikusnak és jól fogsz keresni.
2017. máj. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Ne hogy azt hidd hogy a pszichólogiàval nem lehet jól elhelyezkedni..(egyre több zakant van manapsàg)

Meg nem is értelek jó ha gondolsz a jövődre de nem kell ezen ennyit görcsölni főleg nem évekkel előre..

Amúgy megsúgom hogy a fakultàció is csak heti 2.óràval több..Szóval nem ez fogja eldönteni a jövődet..

Szerintem folytasd hasonló lendülettel a dolgokat és foglalkoz mindkettővel..

2017. máj. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Carragher_x ***** válasza:
Pszichológiához nem kell emelt biosz, szóval a jó hírem az, hogy ezt nem a faktfelvételnél kell eldöntened:) Vedd fel a matekot faktra meg az infót és tanulj meg jól angolul. Matekból jó lenne, ha alapból emeltre készülnél, mert az mindkét szaknál lehet felvételi tárgy, nyelvből pedig jobban járnál ha inkább a nyelvvizsgára gyúrnál és nem az emelt érettségire. Ha ezt a tervet választod, akkor nem kell variálgatni a faktokat az után se, ha egyik vagy másik szak döntesz, nyugodtan maradhat a matek mellett az infó akkor is, ha végül pszichóra mész, jó lesz az szabadon választottnak, hisz a legjobb átlagok abból szoktak lenni.
2017. máj. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Informatika jelenleg a legjobban fejlődő és fizető iparág. Ha ez a terület is érdekel, akkor bármilyen más irány csak visszalépés ehhez képest.


Ha a matek nem megy akkor nyugodtan járjál el szépen magán korepokra is, aztán majd egyenesbe hoznak. Segítséget kérni sose szégyen! (Ha látnád,hogy egyetemi matek zh-k előtt is mennyien igénybe vesznek ilyen jellegű segítséget..)

2017. máj. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt tanácsolom, hogy mindenképpen azt a szakot válaszd, amelyik témát jobban szereted!!!

Bármelyiket is választod, sok fölösleges, lazán kapcsolódó marhaságot kell majd megtanulnod a szakon, amelynek alig fogod később hasznát venni ezért mindkettőhöz nagy elhivatottság kell.


Ha mindkét szakot el szeretnéd végezni, akkor pedig szerintem az informatikust válaszd először, mert annak elvégzése után valószínűleg könnyebben el tudod végezni a pszichológiát, mint fordítva.

2017. máj. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Mindenképp pszichonak menj, hogy még véletlenül se találkozzunk :D

Ha nem tudod már évek óta azt, hogy informatikus akarsz lenni, akkor semmiképpen se válaszd. A szakmának nincs szüksége "legyek informatikus?-okra". Kösz!

2017. máj. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én is pszichológusnak akartam jelentkezni, de meggondoltam magamat, végülis anglisztikára adtam be :D Az alábbi okok miatt gondoltam meg magamat: mindenhonnan csak rosszat hallottam róla, hogy egy kórházban még az ápolónőnél is kevesebbre nézik őket, és még keveset is keressek. És most ezért tanuljak én ennyi ideig ennyi pénzért, hogy utána meg se becsüljenek? 7 év tanulás az rengeteg, és utána sem áll meg a dolog. Persze vannak pszichológusok, akiknek jól bejött, de nem sok.


Az informatikus nehéz, de hiányszakma, keresik őket nagyon, királyul el tudnál vele helyezkedni jó fizetésért. Én mindenképpen ezt ajánlanám.


A faktválasztáson ne aggódj sokat, utána lehet mozogni a faktok között, ha meggondolod magad, és sosincs késő semmihez :) A matek és az infó faktnak együtt kegyetlenül húzós, nagyon időigényes és nehéz mindkettő. Ha meg mindennek ellenére a pszichológussal szimpatizálsz, akkor a magyarfaktot ajánlom, mert a biosz és a magyar érettségik sem szoktak túl magas százalékosak lenni, de szerintem a magyarfakton könnyebben átrágja magát az ember. Legalábbis én megoldottam :)

2017. máj. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!