Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy-számvitel (nappali)...

Pénzügy-számvitel (nappali) mellett jogász levelezon?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek? Hozható vagy csak artanek magamnak hosszu tavon?

2017. máj. 5. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Ha elfogadsz egy jó tanácsot, a jogász szakba csakis akkor kezdj bele, ha komoly terveid vannak e téren. Sajnos akkor nagy a túlképzés, hogy a nappalin végzettek lenézik a levelezősöket, a munkáltatók is e szerint válogatnak sokszor, ha nem vagy szín jeles, nem sok eséllyel kerülhetsz be sehova. Arról nem beszélve, hogy 5 év egyetem után szakvizsgázni sem árt, ami felér mennyiségileg még egy államvizsgával. Számtalan jogász ismerősöm van, akik szenvednek különféle ügyvédi irodákban bojtárként minimálbérért éjjel-nappal dolgozva. Siralmas állapotok vannak, el sem hinnéd. Bíróságra sem egyszerű már bekerülni, versenyvizsga van, minden ügyszakban kell szerezzél gyakorlatot, persze ezt is mind nagyon kevés pénzért, van, aki 5-6 évig fogalmazó, mert nem tud továbblépni.
2017. máj. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pénzügy-szamvitelen leszek másodéves szeptemberben. Harmadéves koromban szeretnem kezdeni mellette a jogot levelezon. Elsősorban a gazdasagi szektorban szeretnek elhelyezkedni, de a munkaerőpiacon lehet, h másként tekintenek ram, ha van egy jogi diplomám is. Viszont ahogy elvegzem a psz-t, szeretnek msc-t is, es akkor 25 evesen jarok mscre meg jogra, de meg nem dolgozom. Ez nem ciki egy kicsit? A jog utolsó 1-2 evet igy gondolom munka mellett fejeznem be. A jogi diploma úgymond egy "balancslista elem" nalam. Mindig is érdekelt a tori es a jog, szeretem a szabalyozottsagot. Ha mondjuk kesobb egy konyveloirodanal dolgoznek vagy multinál könyvvizsgáló, akkor csak celozgatok, de lehet h előnyben reszesitenenek a jog diploma miatt például, de cafoljatok meg, vagy érveljetek ellenem, nem latok tisztán a helyzetet, mert meg fiatal vagyok es mem tartok ott.
2017. máj. 5. 15:19
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Belekezdtél? Vagy valami másba? Én is PSZ-es vagyok a BGE-n, de én is érdeklődök még más iránt is.

2018. okt. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nappalin vagyok harmadéves psz-en és elsőéves jogon. Ha sok, akkor passzivaáltatom a tavaszt és az őszt a szakdoga és gyakorlat miatt és februárban folytatom a jog elsőévet, ahogy a psz-el végeztem.
2018. okt. 13. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!