Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemre/szakokra...

Milyen egyetemre/szakokra alacsony a felvételi ponthatár?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyetemre menni, de sajnos az éretségim nem lett a legjobb, ezért szeretnék nézni valami egyetemet, ahova nem kell a legmagasabb pontszám hogy bejusson az ember. Tudom nem igy kell választani, hogy kevés pont és oda megyek, csak gondoltam azok közül válogatok, ahol van esélyem. Van egy Villanyszerelő okj vizsgám ha az számit valahol valamit. Törim mindig jó volt, az éretségin is jó lett, ha az számit.

Köszönöm



2017. máj. 9. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi az a két tárgy amiből a legjobb lett az érettségid? és hány százalékok lettek? Nappali vagy levelező képzést szeretnél? Mennyi neked az alacsony ponthatár?
2017. máj. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Történelem 74% és informatika 54% magyar 47%


Ezek lettek a top3. Hát nem nagyon tudom mi számit alacsonynak, de tudom hogy sok helyen nagyon magasak a ponthatárok.

2017. máj. 9. 19:00
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nagyon sajnálom, de ez 256 pont:-( Ez alapszakra nem elég, legfeljebb felsőfokú szakképzésre.
2017. máj. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mennyi az alapszak ponthatára?

Egyébként az számit, hogy árva vagyok, illetve gyerek koromba sportoltam, és országos versenyen is vettem részt? (olyan 6-12 éves koromig sportoltam)

2017. máj. 9. 19:06
 5/13 anonim ***** válasza:
280. És ezek csak akkor számítanának, ha többletpontok nélkül meglenne a 280. Ami beleszámít az a nyelvvizsga és az okj-s képzés.
2017. máj. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Értem, tehát akkor legalább egy felsőfokú angolt kéne leraknom, hogy meglegyen a pontom. Gondolom a villanyszerelő okj nem sokat ér.
2017. máj. 9. 19:13
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát az nem számít sajnos...és ráadásként csak olyan szakokat nézhetnél ahova a töri-infót számolják, és ezek nem az alacsony pontos szakok.

Ezek általában a Jogász, a társadalomtudományok, esetleg tanári, vagy informatikus könyvtáros

2017. máj. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom hogy a nyelvizsga bele tartozik nem? Vagy akkor inkább emelt angol?

Háát akkor esélytelen hogy egyetemre felvegyenek?

2017. máj. 9. 19:22
 9/13 anonim ***** válasza:
Írtam én is, hogy a nyelvvizsga beleszámít. De csak a pontokba, az nem felvételi tárgy. Azt a két legjobban sikerültből számolják. Én azt javaslom, válaszd ki mi szeretnél lenni, és az ahhoz szükséges két tárgyból érettségizz újra, plusz nyelvvizsga(ehhez már elég a középszint).
2017. máj. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát az a baj, hogy újra éretségizni költséges is, meg igy hogy két éve nem vagyok középiskolás, nehezebb is. Magamnak felkészülni, ilyesmi, másabb mint bemenni órára. Évek alatt azért felejt ezt-azt az ember amit tanárral tudna feleveleniteni.
2017. máj. 9. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!