Felvételi? Segítség!

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni, és lenne egy kérdésem a felvételivel kapcsolatban. Mondjuk ha az adott szak ponthatára 320, én mondjuk elérek 330-at akkor még nem biztos, hogy bekerültem igaz? Mondjuk,ha 20 fõt vesznek fel.

2017. máj. 7. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A ponthatárt úgy húzzák meg, hogy sorba állítják a jelentkezőket a pontszámuk alapján. Tegyük fel, hogy mindenki, aki oda jelentkezett, csak ezt az egy szakot jelölte meg, másikat nem. Jelentkeztek a szakra mondjuk 40-en, de csak 20-at fognak felvenni: a 20. legmagasabb pontszámú felvételiző után fogják a ponthatárt megállapítani. Tehát a 20. legjobbnak mondjuk 320 pontja van, akkor az lesz a ponthatár. De ha a 20. és 21. ugyanannyi pontot ért el, akkor a 19.-nél meg fogják húzni a határt, hiszen 21-et már nem vehetnek fel, de a 20-21. között nem fognak tudni dönteni mi alapján. Ha neked ebben az esetben 330 pontod van, akkor de, felvettek.


Ezt ugye bonyolítja még az, hogy az emberek általában több helyre jelentkeznek, szóval nem elég simán sorba állítani őket a pontszám alapján. De a lényeg számodra az, hogy ha elérted a ponthatárt (tehát az 320 pont, neked pedig 330 pontod van), akkor felvettek téged arra a helyre, kivéve akkor, ha a te felvételi sorrendedben szerepel az adott szak előtt másik, ahova szintén elég a pontod. Szóval ha ez az iskola a 2. helyen van, és az 1. helyen lévőnél 400 a ponthatár, neked meg van 350, de a másodiknál eléred a ponthatárt, akkor a 2.-ra vettek fel. Viszont hiába éred el a ponthatárt a 2. jelölt helynél, ha az 1. helyen 300 pont kellett és neked 350 van, akkor oda lettél felvéve.

2017. máj. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! 😉
2017. máj. 7. 18:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezen felül az egyetem meghatározhat egy minimum ponthatárt. Ahova én jelentkeztem tavaly első helyen, 150 volt a keret. 306 ponton lett, de 320 volt a határ, hiába nem telt be az összes hely. Ami felbosszant, hogy ez a szak nem volt benne az államilag meghatározott központi ponthatárok között. Így csak pótfelvételivel tudtam jelentkezni egy másik egyetemre ugyanerre a szakra.
2017. máj. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnálom! De sikerült oda a felvètel?
2017. máj. 7. 19:49
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Persze, alig volt magasabb a pont itt 280-nál, itt 6-an vagyunk csak a szakon. :D Eléggé családias a légkör, de azért megyek most mégegyszer matekérettségire, leadtam újból a jelentkezést, ha tudok javítani reménykedek benne hogy felvesznek. Az a baj hogy most fizetősön vagyok, második helynek jelöltem meg az ittenit, csak támogatotton, szóval nagy eséllyel mindenképp átkerülök, de jobb lenne oda.
2017. máj. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sok sikert!! Tuti jó leszel!
2017. máj. 7. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!