Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire valószínű, hogy...

Mennyire valószínű, hogy felvesznek ennyi ponttal?

Figyelt kérdés

Vidéki egyetem mérnöki karára szeretnék jelentkezni, a ponthatár az előző években 280-290 körül volt.

Nekem a várható pontom 350 körül lesz, mivel nem emeltezek semmiből.


Eddig úgy gondoltam, hogy tuti bejutó vagyok, viszont megnéztem alaposabban most az előző évek felvételi arányát, és azt látom, hogy államilag támogatott képzésre felvették a maximum mennyiségű embert (ez 65 fő), holott 105 ember volt aki elsőként jelölte meg a helyet, és még 205, akik nem elsőként.


Gépészmérnöki szakról van szó. Mennyi az esélye, hogy 350 ponttal fel fognak venni? Attól félek, hogy olyan emberek fognak jelentkezni a szakra, akiknek jóval több pontjuk van nálam, és emiatt ki fogok esni.



2017. máj. 9. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy bent vagy.
2017. máj. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez függ az idei érettségik nehézségétől. Ha könnyebbek mindenkinek több pontja lesz, ezért magasabb lesz a ponthatár is. Én most azt mondom jó esélyed van rá, de mikor én jelentkeztem, nálunk egyik évről a másikra 90 pontot emelkedett a ponthatár.
2017. máj. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ, hogy melyik egyetemről van szó... egyébként nem hiszem, hogy aggódnod kellene, de ha úgy érzed, akkor készülj a szóbelikre keményen, hogy azzal feljebb tornázd a pontjaidat
2017. máj. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódnod, de az érettségi időszak felénél se vagyunk, szóval még hátradőlni se érdemes. Adj bele mindent, és örülj neki, hogy valószínűleg elég lesz.
2017. máj. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!