Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Kölcsey Ferenc Gimnáziumba...

A Kölcsey Ferenc Gimnáziumba mennyire valószínű, hogy felvesznek? És amúgy milyen iskola?

Figyelt kérdés
Hatodikba már egyszer próbálkoztam a felvételivel. Magyarból 37 pontot matekból meg 27 pontot értem el... Mondjuk nem igazán készültem, meg nem is vettem komolyan... Anyám szerint... Szeptembertől megyek felvételi előkészítőre, fogok heti kétszer külön magyarra és matekra járni a felvételi miatt. Amúgy hatodikban kitűnő voltam, viszont a hetediket korántsem zártam olyan jól... Informatikából, kémiából és fizikából négyes lettem, viszont a többi az ötös. De mondjuk szerintem sok tantárgyból jobb jegyet adtak a tanárok, mint amit megérdemeltem volna... Matekból, földrajzból, irodalomból, töriből, még lehet h bioszból is a négyeshez álltam inkább közelebb, mint az ötöshöz... Fizikából meg nagyon hármasra álltam :| Szóval kb mennyi esélyem van, higy felvegyenek? És a Kölcsey amúgy milyen iskola? Van olasz tagozata? Azt olvastam az oldalukon, hogy van, mármint valami olyasmit... És légyszi írjatok le róla mindent amit tudtok! Előre is köszi c:

2012. aug. 15. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
A budapestit kérdezed, ugye? Én oda jártam, de francia kéttannyelvű osztályba. Olaszra akartam menni, de oda volt a legnehezebb bekerülni, mert ugye angol-olasz tagozat, 30at vesznek fel, abból 15 olaszos a másik 15 viszont angolos. Necces bekerülni, de meg lehet próbálni. Ez csak az én véleményem, lehet, h azóta változott is. Ez 2006ban volt.
2012. aug. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én is oda járok , most leszek 11.-es és olasz tagozatra járok . Nekem abban az évben ,mikor felvételiztem 71 pont volt az irásbeli (bár a matek átlag 20pont volt,szoval most lehet h ezzel nem kerülnél be) , és max. hozott pontom volt . Igazábol nagyon sok múlik az irásbelin . A sulit én nagyon szeretem, az olasz tanárunk nagyon jó,2 év alatt az egész csoport nagyon jó olaszból,szinte mindenki 5ös , én pl. alig tanulok,órán olyan jól meg lehet jegyezni hála a tanárnak. Az osztály másik fele pedig angol-olaszos , azaz ők az angolt tanulják magasabb oraszámban . 0.- ban heti 12 óra olasz nekünk,többieknek ugyanennyi angol, de oda a legnehezebb bekerülni . 1.-2.-ban pedig 6óra olasz , és az angol emelkedik kicsit. Az osztály 11.-ben egy hétre Olaszországba megy . Minden évben lehet menni 1 napra a velencei karneválra is . Igazából nincs túl sok utazási lehetőség , csereprogram sincs sajnos,csak a franciásoknak,én ezt hiányolom :S De amúgy szeretem a sulit. Remélem segÍtettem
2012. aug. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok Kölcsey-s, csak saját benyomásomról tudok beszélni: 8-ban elkezdtem járni magyar és matek előkészítőre, de nagyon antipatikusak voltak a foglalkozást tartó tanárok, ezért egy idő után nem is jártam már.


Úgy hallottam, hogy jó suli, csak nekem nem jött be, de nem bánom, mert az Adyba kerültem, amit a mai napig imádok. Legjobb suli a világon.


Azt mondom, hogy ezzel az átlaggal simán bekerülhetsz, viszont -ahogy az előttem szóló is írta- nagyon sok múlik a központin. Azon kell a legjobbat kihoznod magadból.


Legfontosabb tanács: Ha nagyon akarod, akkor sikerülni fog.

2012. szept. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!