Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan készüljek fel az emelt...

Hogyan készüljek fel az emelt szintű érettségi szóbelikre? És vizsgánál hogyan adjam elő az adott tételt, hogy akár szóbelire maximális pontot kaphassak?

Figyelt kérdés
Hali, most érettségizem és töriből meg angolból emeltezem, mert ezek a felvételi tárgyaim. Már megnéztem a megoldókulcsokat és összeségében nem írtam rosszakat, de azért vannak hibák bőven. Éppen ezért hogy sikeres legyen az egyetemre való felvételim, jó lenne, ha ebből a két tárgyból eltudnám érni a maximális pontszámot szóbelinél (törinél 50, angolból 30 pont). Akinek anno maximális lett a szóbelije, az hogyan készült fel rá?

2017. máj. 13. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Engem ugyanez érdekelne, csak a matek szóbelivel kapcsolatban. :) Az 35 pont a 150-ből, a szóbeli tételes könyvet már beszereztem (az ideit). (Szóval esetleg, ha van itt matekból emeltezett egyén, szívesen fogadom a válaszát.)
2017. máj. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Töri kapcsán van tapasztalatom, de nagy élet bölcsességet azért nem tudok. Részletesen kidolgoztam a szóbeli tételeket Blaschtik Éva emelt szintűs töri könyve alapján. Sokat nem változik a szóbeli tételei, szóval én nem az aktuálist vettem meg anno hanem 2 évvel korrábbit alig pár száz forintért és szerintem elég hasznos, mert jól látszik mik a fontosabb témák a tételen belül, de önmagában annyi nem elég ami ott le van írva, még azt egészítettem ki az órai +netes anyagokkal, követelményrendszerrel azért folytom egyeztettem, nehogy valami kimaradjon. Aztán ezeket megtanultam (magolni nem ajánlatos, inkább a logikára kell figyelni, mit miért tettek, milyen következmények lettek, válaszlépések stb). Magánál a feleletnél arra figyelj hogy a megadott forrásokat mindenképpen építsd bele a mondandóba és amik vannak kérdések hozzá azokat válaszold meg. Egy kis bevezető jó az elejére pl ha a spártai nevelés van kezdjeted azzal hogy időben és térben elhelyezed meg kiemeled milyen fontos a katonaság és így kötöd a nevelést hozzá hogy már ilyenkor elkezdik stb stb.

Szóval ne csak durr bele hanem legyen egy felépítése, logikailag/időrendbe haladj és lehetőleg ne ugrálj össze vissza a mondandóban. Adnak lapot kidolgozni a feleletet, oda írd le a kulcsszavakat sorrendbe, úgy hogy elég legyen rápillantani és ne ott bogarázd hogy hol tartasz. Felesleges a komplett tételt szóról szóra leírni, csak egy vázat készíts (előttem egy csaj pont nem így csinálta hanem 2 oldalt teleírt szöveggel mintha egy fogalmazást írt volna, rossz volt nézni mit szenvedett vele amikor megakadt és abban kezdte el keresni hogy mi jön). Próbálj magabiztosnak tűnni, tartsd a szemkontaktust a vizsgáztatókkal és ne lefele bámulj a lapodra, beszélj normális hangerőn és tempóban (ha ideges vagy és mondjuk kicsit hadarsz vagy hasonló erre főleg figyelj, hogy próbálj minél érthetőbb lenni). Nagyjából ennyit tudok :) Nekem 58 pontom lett így (akkor még 60 volt a max), szóval ha nem is max de elég közeli.

2017. máj. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a jó tanácsot!

Igyekszem majd úgy csinálni ahogy írtad!

2017. máj. 13. 12:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát erre itt pár mondatban nem lehet jól válaszolni, de mindenképpen érdemes egy vázlattal kezdeni, hogy miről fogtok beszélni. Érdemes összefüggésbe helyezni, az jól éz ki, ha utalni tudtok más tételhez tartozó anyagra is. Önállóan, összefüggően kell elmondani, mert a felépítésre és a szaknyelvre is adnak pontot.
2017. máj. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Folyamatosan kell beszélni, és mindenre kitérni, ami a lapon van! Én fizikából így tettem (100%), matekon is látszott, hogy szimpatikus vagyok nekik (itt 2 pontot vontak le).

Nem viccből.mondom, de egy határozott, udvarias, mosolygós köszönéssel kezd!!! :D

2017. máj. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!