ELTE IK vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jövőre végzős leszek és el kell döntenem hova tovább. Már nagyon régóta az ELTE IK-ra szeretnék menni viszont itt olvastam olyan válaszokat, hogy kevés a gyakorlati része az egyetemen. Kinek mi a véleménye? Esetlek IK hallgató privátban mondhatna véleményt bármely egyetemről ahova jár esetleg némi tanácsot. Voltam Educatio Kiállításon és beszéltem ELTE IK karossal, kérdeztem tőle, hogy mennyire kell, hogy matekzseni legyek, hogy bent bírjak maradni, mivel én mindent megtanulok matekra, értem is, de nagyon félek ettől a kartól, viszont érdekel és nincs más ami még érdekelne, az illető azt válaszolta, hogy minden azon múlik, hogy tényleg mennyit foglalkozol vele a szabadidődben és rendszeresen tanulsz.

Szóval várom a válaszokat itt vagy priviben:)

A válaszokat előre is köszönm!

18/L



2017. máj. 13. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy nincs sok gyakorlat, nem jelent akkora nagy problémát, mint amennyire felfújják. Én nem egészen értem, mit várnak az emberek a sok gyakorlattól; amikor bekerülsz egy munkahelyre, garantáltan nem fogsz pályakezdőként úgy dolgozni, mint egy 5 éves tapasztalattal rendelkező.


Tényleg elég erős az elméleti része, főleg a matematikai alapok, de azért vannak gyakorlati jellegű kurzusok is: pl. C++ és JAVA, ebből a 2 nyelvből az alapokat abszolút meg tudják tanítani, annyira szerintem bőven elég, hogy pályakezdőként legyen fogalmad az alapkoncepcióról, más nyelveket meg ezek után már nem lesz annyira nehéz megtanulni.


Tanulni kell, de azért nem olyan eget rengető. Én ide járok, igaz, estire, már volt egy diplomám, mikor elkezdtem. Estin azért kicsit más a tanterv, talán némileg egyszerűbb, de én így munka mellett eddig nem buktam egy tárgyat sem, és 1-1 félévben még plusz tárgyat is vettem fel, hogy később kevesebb legyen. Szabadidőmben annyit foglalkozom vele, amennyit muszáj :D ZH-k előtti hétvégén előveszem az anyagot, meg a beadandókra is el szokott menni 1-2 hétvége, de ennyi, még az összes órára sem járok be.

2017. máj. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az elmúlt 2 évben 4 ismerősöm hagyta ott az IK-t és ment át VIK-re. Nekem személyes tapasztalatom nincs vele, de az elmondottak alapján nem ajánlanám senkinek.
2017. máj. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

cancer. (legalábbis számomra)


Haverom imádja és azon gondolkozik, hogy majd ő is professzor lesz az egyetemen..

Eléggé emberfüggő

2017. máj. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat:)
2017. máj. 14. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!