Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány pont kell az ELTE óvónőké...

Hány pont kell az ELTE óvónőképzőjére az érettségin? Mik a kötelező érettségi tárgyak? Aki volt alkalmassági vizsgán, annak milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
És úgy általában mi a véleményetek róla?

2017. máj. 10. 06:51
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

Itt megtalálod, hogy milyen tantárgyak kellenek. A te esetedben magyar nyelv kötelező, emellé választanod kell még egyet ezek közül:

biológia v. matematika v. történelem v. ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(7) v. egy idegen nyelv(10) v. szakmai előkészítő tárgy(9)


Az, hogy hány pont kell, az minden évben változik, de ugyanúgy meg tudod nézni a felvi.hu-n.

[link] Itt a 2016. szeptemberében induló képzések ponthatárát látod, itt 300.


De nézhetsz korábbiakat is: [link]


Alkalmassági vizsgán még nem voltam, de ismerősöm mesélt, hogy meg kellett tanulni néhány éneket és azt előadni, azt hiszem talán mesét is kellett mondania, de ez nem biztos. Meg gondolom a szokásos elbeszélgetés, talán egy-két olyan, hogy mit csinálnál ha... Igazából, ha csak nem vagy 100%-ig felkészületlen vagy borzasztó tehetségtelen, amit kétlek, akkor itt már nem fognak szívatni.

2017. máj. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem odaírni, hogy nem kell emeltezned semmiből kötelezően, max. plusz pontért.

Sok sikert! :) Szerintem klassz szak, bár elfogult vagyok, mert anya is óvónő, és ő a Károlira járt (még 2012-2015-ben), de tuti az ELTE is jó.

2017. máj. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!