Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csak én vagyok ennyire elkeser...

Csak én vagyok ennyire elkeseredve az érettségi miatt?

Figyelt kérdés
Jogra jelentkeztem,és valószínű nem lesz meg a pontszámom,mert elcsesztem a töri emeltet,kb 70 százalékot számoltam,gondoltam szóbelivel még fel tudom húzni 80-ra,de lehet akkor épp csak,hogy meg lesz a 460.Úgy érzem céltalanná váltam,és még ezután készuljek egy csomó vizsgámra...17 vagyok,és sokan mondták,hogy nem baj,ha még nem jutok be,de én ezt nagyon akarom.Bár még nincs meg az eredmény,negativ érzéseim vannak.

2017. máj. 13. 23:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jogi pályán akarsz mozogni, vedd úgy, hogy ez az első lecke: nem szabad csüggedni, feladni a harcot. Gondolj bele, baromi rossz ügyvéd lennél, ha rögtön feladnád, amikor rosszul áll az ügyed szénája!

A másik meg, hogy igazuk van azoknak, akik szerint nem baj, ha elsőre nem jutsz be. A jogi pálya rengeteg tanulást, és diploma után is folyamatos felkészülést igényel. Ha jogra mész, a következő 10 éved biztosan kőkemény lesz. Ha elsőre nem jutsz be, használd ki az időt, és foglalkozz addig valami mással, ami érdekel, utána úgysem lesz módod rá.


De ha nagyon tétlennek érzed magad, tanulj addig latinul, az úgyis kelleni fog

2017. máj. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
46%
Miért akarsz jogra jelentkezni?
2017. máj. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezen én is gyakran gondolkoztam.így pár éve,amikor elkezdtem gondolkozni,hogy mit kezdek majd a jövőmmel,valahogy a jogi pálya jutott eszembe.Én szeretem a kihívásokat,és mindig motivált vagyok(kivéve most,de szerintem ez normális,hogy mindenkinek vannak kevésbé pozitiv napjai).
2017. máj. 14. 08:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokkal rosszabbul teljesítettem, mint ahogy szerettem volna. Bár tudom, hogy mik ennek az okai, és ezek nagy része nem az ém hibám, én mégis nagyon rosszul érzem magam. Ilyen állapotban tényleg nagyon rossz még a szóbelikre is készülni.
2017. máj. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%
El kell szomorítsalak, de ha olyan a hozzáállásod, hogy 1 valami nem sikerül, emiatt már semmi motivációd nicns, akkor ne menj egyetemre, főleg jogra ne, mert iszonyat sok csalódás fog csak érni.
2017. máj. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hidd el, ha fel is vesznek oda, te lennél ott a legfiatalabb. Az emberek 90%-a úgy járt, mint amitől félsz, pedig nem kellene. Jövőre újraírod.
2017. máj. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mint jogász mondom, tanulj valami értelmeset, mondjuk szakmunkát, villanyszerelést, burkolást, gázszerelést, SOKKAL több haszna van és SOKKAL jobban is fizet.
2017. jún. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!